Wpis z mikrobloga

@Speedy: no o mnie mowia ze jestem zdolny ale leniwy wiec jak sie postaram to tez pewnie z 2k wskocze na 4k na b2b. Masz racje ze trzeba tylko chciec, wstawac rano i brac zimne prysznice


@kinesin1000: Nigdzie nie napisałem, że same chęci wystarczą. Trzeba jeszcze mieć trochę oleju we łbie, lubić to, co się robi i sporo zapier***ać. Pozytywne nastawienie pomaga w byciu konsekwentnym i osiąganiu celów,
  • Odpowiedz
Smutne jest to ze w innych zawodach w pl ten kto zarabia 15k to juz znaczy ze jest ekspertem pelna geba. Osobiscie nie znam chyba nikogo kto by chociaz byl blisko 10k ¯\_(ツ)_/¯ nie liczac mistycznych kolegow programistow co zaczynali z pułapu 6-7k

Czekam teraz na atak ze strony IT ze to nei prawda. Kazdy ma swoja racje i bedzie ja bronil. Ja bede dalej sie cieszyl ze zarabiam ponad 4k i
  • Odpowiedz
@Pelit: Pewnie, że tak. 4k to jest pensja okej. Połowa osób tutaj ma jakieś urojenia i tyle. Zwłaszcza, że zdecydowana większość z nas to osoby przed 30stką.


@Wilczek03: jak zyjesz w malym miescie to mozna powiedziec ze to jako taka pensja. Ale jesli zyjesz w duzym miescie gdzie wynajecie kawalerki ze wszystkimi kosztami to ok 2k, to taka pensja jest juz bardzo mala. Pomysl ile bedziesz odkladal na
  • Odpowiedz
@borjaki: to tez raxja, ale hajs o ktorym mowisz placa tylko w wybranych branzach i z duzym doświadczeniem

Jakie szanse ma osoba majaca powiedzy 25 lat, studia i 2 lata stazu w pracy na zarobienie nawet 4k na start na stanowisku mlodszy specjalista?

Boerz pod uwage inne branze niz te najbardzidj dochodowe.
  • Odpowiedz
@borjaki: Same here. Jedno dziecko miało fuksa i chodzi do publicznego (200 zł), ale drugie nawet nie dostało się do prywatnego więc 2500 zł za opiekunkę xD. Rata za zwykła chatę 2500 zł, jedzenie zakupy 1500 zł, rachunki 600 zł, samochód 1000 zł, rozrywka 200-2000 zł, wakacje - $XX i się robi sumka.
  • Odpowiedz
@Wilczek03: Trochę beka jak niektórzy z tagu #programista15k mówią jak to łatwo dostać 15k netto (czy to już brutto bo sam nie wiem), a w niektórych branżach technicznych szklany sufit jest poniżej 10k. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na zachodzie pensje klepaczy kodu a inżynierów z innych gałęzi przemysłu nie różnią się tak drastycznie, w przeciwieństwie do Polski.
  • Odpowiedz