Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? to sranie sie podludzi z gastro, jak ktos nie da im napiwku. #!$%@?, ide do restauracji, zamawiam, zjadam, place i wychodzę, za co ja mam komus dawac jakies dodatkowe pieniadze?
Rozumiem, ze ci wszyscy kelnerzy i dostawcy jak ida do sklepu to tez daja kilka zlotych napiwku kasjerce?

- po ile ten telewizor?
- 1499zl prosze pana
- prosze policzyc 1502zl za miłą obsluge

Albo u lekarza

- ile sie nalezy za wizyte?
- 150zl
- karta zaplace, proszę nabic 153zl

XD

#bekazpodludzi #heheszki
  • 369
  • Odpowiedz
@szuineg: Myślisz ze dzięki twoim napiwkom masz szybciej dostarczona pizze?
Brałeś pod uwagę na przykład taka możliwość że mają mniej zamówień stacjonarnych / internetowych?

Jak to wygląda według ciebie?
Na komputerek pysznepl przychodzi zamówienie : margharita na Sikorskiego 28/3 i nagle kurier krzyczy na kuchnie 'tego robimy poza kolejka bo mi dał 20 zł napiwku'?
  • Odpowiedz
@Kernydz: z mojej perspektywy wygląda to tak, że napiwek jest raczej elementem konwenansu niż gratyfikacją pieniężną, nie narzekam na stawkę także serio wisi mi czy ktoś mi zostawi dychę czy pięć, ale jak ktoś czeka na 2 złote reszty to po prostu niesmak, jakby nie powiedział dzień dobry albo dziękuję. I od razu zaznaczam żeby nie było niedopowiedzeń: @ks2m, wiem że nie musisz mówić proszę ani dziękuję
  • Odpowiedz
W USA to nie żadna kultura lecz konieczność bo inaczej nie byli by w stanie przeżyć za grosze płacone im przez pracodawców.


@zirytowana_plaszczka: ale to błędne koło. Dostają te grosze, bo przecież dostają napiwki, potem mamy takie dyskusje, że trzeba im dać, bo zarabiają grosze i w ogóle to chamstwo im nie dać, o podwyżce wypłaty by godnie z niej żyć nie ma mowy, bo przecież są napiwki i wracamy
  • Odpowiedz
@dizzydom widać nie robiłeś w pizzerii/nie znasz nikogo kto robił. Kierowca/dostarczyciel dostaje listę zamówień i ustala sobie kolejność, bo on wie gdzie najszybciej dojedzie itp. W piątek i sobotę normą to 90+ minut w tej pizzerii gdzie zamawiam. Czekam tyle jak zmieniam adres i jak się zmienia kierowca (choć też nie zawsze bo zazwyczaj kierowcy dzielą się takimi informacjami).
  • Odpowiedz
@Czarny_Kot_: ogólnie poczytaj swoje posty to opadnie kurtyna debilizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°) z faktu bycia przeciwnym dawaniu napiwku wywnioskowałeś sobie szereg urojeń na temat mycia rąk, bekania, starszych pań i co tam jeszcze. Może czas na leczenie psychiatryczne takich fantazji ( ͡° ͜ʖ ͡°) tymczasem #czarnolisto za #!$%@? głupot
  • Odpowiedz