Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu odebrałem wreszcie swój samochód () Honda Civic X Sport Plus 1.5MT. Fantastycznie, wszystko cacy, prowadzenie, dynamika, osiągi, komfort, wygląd. Może wykończenie w środku mogłoby być na wyższym poziomie, ale i tak jest bajka (ʘʘ)
#honda #civic #samochody #pokazauto i trochę #chwalesie
Majku_ - Kilka dni temu odebrałem wreszcie swój samochód (。◕‿‿◕。) Honda Civic X Sport...

źródło: comment_1598703932aZsMWy5qWf8jGFMeSP1Wi6.jpg

Pobierz
  • 139
@furcio smutne? Smutne to jest to, że rolnik płaci drobne na KRUS, a przedsiębiorca musi łożyć na ZUS. Smutne są przepisy podatkowe i poziom zaufania do izby skarbowej w naszym kraju. Spójrz na to w szerszej perspektywie :)

@Allek dlatego my tyle samochodów na rynku, by każdy znalazł coś dla siebie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) dzięki :)

@pokey niby tak, ale leasing i tak jest wygodniejszy :)

@
@Majku_ To wytłumacz mi różnice między pracownikiem zatrudnionym na umowę o pracę, który samochodu używa tylko na dojazdy do pracy a pracownikiem zatrudnionym na JDG, który takiego samochodu też używa tylko na dojazdy do pracy. Czemu tylko jeden z nich może kupić samochód za 2/3 ceny?
@furcio pracownik zatrudniony na umowę o pracę ma opłacane pełne składki od tej kwoty, co daje teoretycznie wyższa emeryturę w przyszłości. Pracownik zatrudniony na jdg płaci najniższe składki (które i tak są wysokie), więc będzie miał kiepską emeryturę. I można tak długo. Skoro tak jest fajnie na jdg, to zaproponuj szefowi zmianę swojej umowy o pracę na jdg.

Poza tym Ty mówisz o zatrudnieniu na jdg, a ja mówię o normalnym prowadzeniu
@furcio tak jak Tobie nikt nie broni zmienić pracy i pracować na jdg. Sam widzisz, że te rozmowa nie ma sensu.

A swoją drogą znam trochę ludzi, którzy kupują nowe samochody za gotówkę, lub na kredyt i z jdg nie mają nic wspólnego.
@furcio serio? Każdy? Bez znaczenia w jakiej działa branży, jaką działalność wykonuje? Wyjdź z domu, rozejrzyj się po świecie. Czuję się super uprzywilejowany, gdy wychodzi nowy przepis, a nawet księgowa nie wie, jak go w tej chwili zinterpretować, zaś za kilka tygodni wychodzi nowelizacja, która wywraca przepis do góry nogami
@Majku_ Tak. Z samego faktu, że granice tego co można wrzucić w koszty są bardzo rozmyte i większość osób po prostu przenosi tam wydatki prywatne, robiąc na tym ogromne optymalizacje podatkowe. Osoba na UP nie ma takich możliwości
@furcio nie masz możliwości zmienić pracy? Czyżbyś był tam trzymany siłą?
Poza tym pracujesz w budżetówce - fajnie masz, pewne zatrudnienie, trzynastki, mała odpowiedzialność i inne takie. A ja prowadząc jdg muszę mieć oczy dookoła głowy, ogarniać wiele rzeczy jednocześnie i nigdy nie mam pewności, czy w przyszłym miesiącu zarobię tyle samo, co w poprzednim.
Serio, patrzysz jedynie przez pryzmat dziurawego systemu podatkowego i możliwości odliczania różnych rzeczy. To błędne i niesprawiedliwe.
@Majku_ I to ma być usprawiedliwienie dla przyzwolenia na oszukiwanie przez przedsiębiorców? Zajebista logika. Mam ogromną odpowiedzialność więc może zacznę wynosić mienie z zakładu. A jeśli ktoś w swojej pracy nie może kraść to zawsze może ją zmienić.