Wpis z mikrobloga

@zenek666: Shimano Alfine, 8-Speed

dopiero ten CUBE ma Shimano Alfine, 11-Speed

zastanawiam sie czy warto az 2500 zł doplacac do tego

czasami mozna miec wrazenie ze w tej 8 przerzutkowej wersji brakuje 1 biegu, ale jak by byl to i tak dlugo by na nim nie adlo rady jechac. 1-2 min mysle.

Ogolnie to zadowolony jestem. mozna w bialych butach jezdzic, nic sie nie brudzi :)
@LewaRenkaBoga: Właściwie co 4-5 tys. km albo co rok, jednak lepiej robić wymianę co 4 tys. ze względu na to, że po tym czasie widać już zużycie oleju i pływające w nim zanieczyszczenia.

@KwasneJablko: Moim zdaniem nie warto kusić się na alfine 11 ze względu na:
1) Większe straty energetyczne na przełożeniach używanych przy rozpędzonym rowerze (tj. od ok 20 km/h w górę)
2) Delikatniejszą konstrukcję
3) Trochę szybsze rozregulowywanie
@LewaRenkaBoga: jakbyś wymieniał co 2kkm to niektórzy by musieli co dwa miesiące do serwisu latać ( ͡º ͜ʖ͡º) Zapewniam cię, że w planetarnych prawie nikt nie wymienia oleju tak często i jeżdżą całymi latami.
@LewaRenkaBoga: Prawda, ale zaktualizowany manual, który wyszedł w 2020 roku. Wcześniejsze zalecały wymianę co 5000 km lub co dwa lata, a pierwsza wymiana po 1000 km. Z doświadczenia wiem, że wymiana co 4 tys. lub co roku jest wystarczająca, ale co 2 tys. km nic złego nie zrobi. Jednak 2 tys. km to naprawdę mały interwał, dla pewnej grupy użytkowników może oznaczać wymianę częściej niż 2 razy w sezonie, a może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LewaRenkaBoga: @geuze: @artur200222: ja wiem roweru można nie serwisować nawet 20 lat a będzie jeździł. Niemniej jednak tak stanowi w manualu producenta. Nexusy 7-8 biegowe powinno się co 2 lata rozebrać i smarować a nie widziałem jeszcze nikogo by to robił. Przewagą Alfine jest to, że srednio rozgarnięty człowiek sam to sobie wymieni nawet 3 razy w sezonie jak dużo jeździ.
@KwasneJablko: Tak było. Znajomy kupił w tym roku i też była zębatka lepsza CDX, więc może to już standard tylko dziwne że na stronie nadal w specyfikacji CDN. Na razie to jedyna wada. Pasek też się powoli wyrabia, czasami przeskoczy jak mocniej przycisne. Bałem się że to strzela coś w piaście, ale w serwisie uspokoili. Naciągnęli pasek przy przeglądzie i śmigam.
to mowisz ze to pasek przeskakuje. ciekawe


@KwasneJablko: Tak mi powiedział koleś w beatbike. Że te paski CDN tak mają i żeby się nie przejmować i za kilka lat jak się ten zużyje to kupić CDX :) Tak w ogóle odnośnie Alfine 11 to ona nie dodaje płynności tylko szybkości. Na tym 8 biegowym trudno się rozpędzić powyżej 45 km/h Jest taki test https://www.cyclingabout.com/speed-difference-testing-gearbox-systems/
Jedenastka jest bardziej równa, ale na 7
dybligliniaczek - > to mowisz ze to pasek przeskakuje. ciekawe

@KwasneJablko: Tak ...

źródło: comment_15987440623THktgKuoR6RAJTj4Pn9qH.jpg

Pobierz