Wpis z mikrobloga

Carowie byli dla Ukraińców jeszcze gorsi niż Polacy i jakoś buntów nie było.


@niedoszly_andrzej: Zwolennicy Pugaczewa jak przegrali powstanie to uciekli na Ukrainę, gdzie kozacy słynęli z prowadzenia właśnej polityki w ramach imeprium rosyjskiego. Sicz Zaporoską trzeba było likwidować zbrojnie, udało się to tylko dzięki podstępom i intrygom.
  • Odpowiedz
@oydamoydam:
- napisałeś, że komunistyczne Chiny to konserwatryzm, podczas gdy dokonano tam kampanii rewolucji kulturowych w ramach których niszczono tradycyjną kulturę
- napisałeś, że feudalizm został zniesiony ewolucyjnie przez kapitalizm podczas gdy przyczynkiem do tego była krwawa rewolucja francuska
- napisałeś, że Polacy byli za delikatni na Ukrainie podczas gdy próbowali narzucić jej mieszkańcom religię (gdzie religia byla wówczas najważniejszym składnikiem tożsamości)
- napisałeś, ze chrześcijaństwo zniszczyło imperium rzymskie podczas
  • Odpowiedz
Przecież Rzym i Konstantynopol istniały jednocześnie, skoro chrześcijaństwo było tak destrukcyjne dla tego pierwszego to czemu nie dla drugiego? Przecież Wschód nie przyjął chrześcijaństwa 500 lat po Zachodzie, tylko równocześnie z Zachodem. Co więcej- ogłoszenie go religią państwową odbyło się właśnie na Wschodzie.


@niedoszly_andrzej: Geopolityka i geografia. Wschód nie był tak narażony na atak. Dlatego tam przeniesiono Cesarstwo. To dało czas na konsolidację. Zachód tego czasu nie miał a destrukcja dotknęła go bardziej.

No i przecież związki LGBT są wprowadzane ewolucyjnie, nie ma krwawych rewolucji i mordowania ludzi żeby się
  • Odpowiedz
Etyka sama w sobie nie tworzy siły, jedynie jest ideologiczna ściemą i służy usprawiedliwieniu ekspansji. problem twój jest taki, ze ty uwierzyłeś w propagandę robienia dobra dla ludzkości


@oydamoydam: ej wiesz, ze to brzmi jak markistowskie ujęcie religii? Jesteś marksistą?
  • Odpowiedz
Geopolityka i geografia. Wschód nie był tak narażony na atak. Dlatego tam przeniesiono Cesarstwo. To dało czas na konsolidację. Zachód tego czasu nie miał a destrukcja dotknęła go bardziej.


@oydamoydam: czyli jednak chrześcijaństwo nie doprowadziło do upadku tylko szereg czynników polityczno- geogaficznych. Przed chwilą pisałeś coś innego.

Przecież to nie chodzi o te związki tylko o to, że ustępstwo to będzie zburzenie tamy. A żądania się nie skończą. Już są nowe przecież. Walka z rasizmem w USA, o planetę, ekologia. To są nowi proletariusze niosący marksistów do
  • Odpowiedz
Realistą


@oydamoydam: jesteś po prostu zamordystą który nie może przeżyć, że w warunkach wolnego rynku idei ludzie chcą żyć po swojemu a nie po Twojemu. To Twój świat się wali, bo okazuje się, że Twoje wzorce przegrywają konkurencję z innymi i dlatego myślisz, że to koniec świata i cywilizacji. Nie. To po prostu kolejna zmiana i tak samo jak straszono upadkiem kultury wraz z daniem równych praw kobietom, daniem wolności
  • Odpowiedz
@oydamoydam: btw realisto- wiesz, ze wprowadzenie takiej formy autokracji jaka maja "konserwatywne chiny" moze sie akurat dla Ciebie skończyć tragicznie?

Największym błędem zwolenników buta na mordzie jest to, że z automatu zakładają oni, że to będzie ich but na cudzej twarzy. A co jak autorytarny, tradycjonalistyczny rząd stwierdzi sobie, że trzeba wskazać winnych jakiegoś problemu który sam stworzył i np. padnie na ateistów (deklarujesz się jako taki)? Wiesz, że to
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej:

czyli jednak chrześcijaństwo nie doprowadziło do upadku tylko szereg czynników polityczno- geogaficznych. Przed chwilą pisałeś coś innego.


To Łysiak.Pewnie, ze szereg czynników przeciez nie twierdziłem, że tylko
  • Odpowiedz
Znaczy świat pewnie kiedyś upadnie, ale nie przez to, że Szymon Niemiec i jego partner wezmą uroczysty ślub w obecności urzędnika z USC w domowej kaplicy Szymona.


@niedoszly_andrzej: Pewnie ze nie przez to, tak samo jak Rosja carska nie upadła przez szeregowego bolszewika gwałcącego szlachciankę.
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej:

btw realisto- wiesz, ze wprowadzenie takiej formy autokracji jaka maja "konserwatywne chiny" moze sie akurat dla Ciebie skończyć tragicznie?


Największym błędem zwolenników buta na mordzie jest to, że z automatu zakładają oni, że to będzie ich but na cudzej twarzy. A co jak autorytarny, tradycjonalistyczny rząd stwierdzi sobie, że trzeba wskazać winnych jakiegoś problemu który sam stworzył i np. padnie na ateistów (deklarujesz się jako taki)? Wiesz, że to jest bardzo powszechna praktyka w autorytarnych systemach, nie (zwalanie winy rządzących na grupę która aktualnie pełni rolę "wroga ludu")?

Fajnie się krzyczy o zgniłym liberalizmie i konieczności brania za mordę jak się myśli, że będzie się biorącym a
  • Odpowiedz
Pewnie ze nie przez to, tak samo jak Rosja carska nie upadła przez szeregowego bolszewika gwałcącego szlachciankę.

@oydamoydam: serio porównujesz zawarcie związku przez 2 dorosłych ludzi za ich zgodą do gwałtu na szlachciance?

To Łysiak.Pewnie, ze szereg czynników przeciez nie twierdziłem, że tylko chrzescijaństwo.

To nie Łysiak napisał w tej
  • Odpowiedz
Ale ja nie jestem zwolennikiem buta na mordzie. Jestem zwolennikiem I Rzeczpospolitej z jej tolerancją. Ale komunizm zawsze osłabia i państwa poddane marksizmowi, czy to w jego formie tradycyjnej czy nowoczesnej słabną.

@oydamoydam: ale co to ma do związków LGBT człowieku? Jaki marksizm jak popierają to prawicowe i konserwatywne partie na Zachodzie. Ja się zgadzam, że komunizm be, ale co on ma wspólnego ze związkami lgbt?

Co z tego, ze wprowadzisz sprawiedliwość społeczną jak doprowadzisz tym samym do upadku państwa i zamiast swojej tolerancji będziesz miał obcy zamordyzm.

Co? Jaka sprawiedliwość społeczna, rozmawiamy o PRAWIE LGBT DO FORMALIZACJI SWOICH ZWIAZKOW
a ty w tym czasie zdazyles napisac o upadku Rzymu, Ukrainie, marksizmie i tym, ze Chiny
  • Odpowiedz
serio porównujesz zawarcie związku przez 2 dorosłych ludzi za ich zgodą do gwałtu na szlachciance?


@niedoszly_andrzej: Raczej do profanacji katolickiej mszy.

To nie Łysiak napisał w tej "dyskusji":

Napisałem, że chrześcijaństwo było przyczyna upadku Rzymu i nawet podałem cytaty. Ale przecież nie napisałem, ze
  • Odpowiedz
@Al-3_x:

Czekaj, czekaj. Czy ty właśnie sugerujesz, że komunizm i kapitalizm są tym samym xD?


Nie. Tylko trockiści przebrali się w szaty konserwatystów i choć zmienili retorykę to cele pozostawili te
  • Odpowiedz
@oydamoydam: Jakie te same. Neokonserwy są najbardziej wolnorynkowe w USA.
To, że wcześniej byli Trockistami nie wiele znaczy.
I jak mówiłem. Czy fakt, ze przed tą twoją organizacją istniało SA które miało w swoich szeregach gejów, a ZSRR w tym czasie homoseksualistów tępiło znaczy, że LGBT jest tak naprawdę nazistowskie xD?
A fakt, że kapitalizm i komunizm są internacjonalistyczne nic nie znaczy.
Obie jednak różnią się podstawowymi celami. W kalitaliźmie
  • Odpowiedz
I jak mówiłem. Czy fakt, ze przed tą twoją organizacją istniało SA które miało w swoich szeregach gejów, a ZSRR w tym czasie homoseksualistów tępiło znaczy, że LGBT jest tak naprawdę nazistowskie xD?


@Al-3_x: Dopiero od czasu Stalina, w sowietach wcześniej się ich nie tępiło.

Geje są tylko pretekstem, mięsem armatnim, wabikiem dla pożytecznych idiotów jak ty, że walczą o słuszną sprawiedliwą sprawę i są po tej dobrej stronie. Potem się ich porzuci jak przestaną być potrzebni i marksiści zdobędą władzę, tak jak za
  • Odpowiedz