Wpis z mikrobloga

btw wiesz, że jednym z twórców i głównych działaczy skrajnie prawicowej partii w Holandii był gej? Wiesz, że istnieje całkiem sporo homoseksualistów popierających Trumpa (medialny był choćby Milo) czy Borisa Johnosna? Wiesz, że partia konserwatywna w UK ma skrzydło LGBT?

Trump i Johnson to najwięksi marksiści XXI wieku jak wiadomo.


@niedoszly_andrzej: Dotarło do ciebie, że nie jestem przeciwko gejom tak samo jak nie jestem przeciwko robotnikom. Jestem przeciwko LGBT i
  • Odpowiedz
@oydamoydam: aha, czyli jak w konstytucji Korei Północnej jest zapis, że to państwo demokratyczne to tak na pewno jest.

Dokładnie, trzeba walczyć bo niestety w rzeczywistości LGBT w Polsce nie mają równych praw- nie mogą na przykład zawrzeć związki w USC, co ja np. mogę zrobić. To są dokładnie tacy sami Polacy jak ja i moja żona, dokładnie tak samo pracują i płacą podatki- równe prawa im się należą jak
  • Odpowiedz
@oydamoydam: ale LGBT to są geje, wiesz co oznacza literka G w tym skrócie? GAY- czyli gej. Jeśli jesteś przeciwko LGBT to jesteś przeciwko gejom, dokładnie tak samo jak zwalczając chrześcijan jesteś przeciwko katolikom, bo katolicy to chrześcijanie.
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: Permamentna rewolucja. Ustąpisz w jednym miejscu to beda chcieli więcej i więcej a na końcu nie będziesz wiedział czy jesteś babą czy facetem, zoną czy mężem a małżeństwo będzie można zawrzeć z 3 babami na raz i 3 facetami. O to walczysz?
  • Odpowiedz
@oydamoydam: piękna równia pochyła. Permamentna rewolucja. Ustąpisz chrześcijanom w jednym miejscu to beda chcieli więcej i więcej a na końcu nie będziesz wiedział czy bóg jest jeden po prostu czy jeden w trzech osobach a premierem będzie prymas. O to walczysz?

Protip dla Ciebie- można popierać równość wobec prawa dla wszystkich grup wyznaniowych bez popierania państwa wyznaniowego. Dokładnie tak samo jak można popierać związki dla gejów czy lesbijek bez popierania
  • Odpowiedz
Dlaczego jesteś przeciwko związkom grupowym, ich członkowie tez maja prawo do szczęścia i płaca podatki? Jak ty i twoja żona.


@oydamoydam: nie jestem. Dlaczego przypisujesz mi coś czego nie powiedziałem. Poligamia mi nie przeszkadza i mnie nie boli, dokładnie z tych samych powodów co LGBT. Bo dotyczy tylko samych zainteresowanych i nikt kto sie w to nie chce bawic, nie musi.
  • Odpowiedz
piękna równia pochyła. Permamentna rewolucja. Ustąpisz chrześcijanom w jednym miejscu to beda chcieli więcej i więcej a na końcu nie będziesz wiedział czy bóg jest jeden po prostu czy jeden w trzech osobach a premierem będzie prymas. O to walczysz?


@niedoszly_andrzej: Znowu demagogia.

Protip dla Ciebie- można popierać równość wobec prawa dla wszystkich grup wyznaniowych bez popierania państwa wyznaniowego. Dokładnie tak samo jak można popierać związki dla gejów czy lesbijek
  • Odpowiedz
Poligamia mi nie przeszkadza i mnie nie boli, dokładnie z tych samych powodów co LGBT. Bo dotyczy tylko samych zainteresowanych i nikt kto sie w to nie chce bawic, nie musi.


@niedoszly_andrzej: Tobie nie przeszkadza, bo nie rozumiesz jakie konsekwencje dla kultury ma przesuwanie granic tabu. Po prostu ją zniszczy. Nie będzie znanej nam kultury europejskiej, postchrześcijańskiej. Bedzie eksperyment społeczny. A jak się skończy? Zwykle takie eksperymenty kończą się źle,
  • Odpowiedz
@oydamoydam: gadasz bzdury. Kultura i moralnośc się po prostu zmieniają i ewoluują, w starożytnym rzymie stary mógł cię sprzedać jako niewolnika i to było normalne a dzisiaj nie jest. Tradycjonaliści zawsze straszą upadkiem cywilizacji jak coś się zmieni a zmienia się i tak i cywilizacja coś złośliwie nie chce upaść. Tak jak np. odejście od niewolnictwa wcale nie zniszczyło kultury albo zarzucenie pańszczyzny czy np. przymusu wyznawania tej samej religii
  • Odpowiedz
@oydamoydam: Tak samo kiedyś dla katolików zabijanie heretyków to było coś absolutnie normalnego a dzisiaj nie tylko ich nie zabijają a jeszcze prowadza z nimi dialogi i uważają za swoich "braci chrześcijan". Świat nie tylko się od tego nie zawalił, ale wręcz stał się lepszym miejscem bo zamiast wojen między chrześijanami mamy co najwyżej debaty teologiczne.
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: Nie zniszczyło? W pewnym sensie chrześcijaństwo zniszczyło Rzym.

Gdyby w procesie ewolucji takie postawy się upowszechniały to by by miały miejsce w zaawansowanych cywilizacjach. Ale z jakiegoś powodu były rugowane, tak jak kazirodztwo. Musiały być bowiem destrukcyjne dla społeczności. Przecież to jest regres cywilizacyjny, powrót do jaskiń.

Tak jak ty gadali też właśnie bolszewicy. Nowy swiat sprawiedliwszy można wymyślec na nowo. Co tam ewolucja i genetyka, łysenkizm jest odpowiedzią.
  • Odpowiedz
aha, komunizm sie skonczyl zle wiec nie wolno dawać gejom rejestrowanych związków. Brzmi bardzo sensownie.


@niedoszly_andrzej: Komunizm też z początku wydawał się sprawiedliwy i chodziło tylko o prawa pracownicze. Choć brzmiało sensownie wiadomo jak się skończyło.
  • Odpowiedz
Świat nie tylko się od tego nie zawalił, ale wręcz stał się lepszym miejscem bo zamiast wojen między chrześijanami mamy co najwyżej debaty teologiczne.


@niedoszly_andrzej: Chrześcijanie nie walczyli ze sobą o "prawdę wiary" tylko o zasoby. Ideologie służą tylko do usprawiedliwienie ekspansji. Pisałem już o tym.
Tak samo Ruscy niedawno walczyli o komunizm, a Amerykanie ostatnio o demokrację.
  • Odpowiedz
Nie zniszczyło? W pewnym sensie chrześcijaństwo zniszczyło Rzym.


@oydamoydam: to jakim cudem chrześcijaństwo zniszczyło zachodnią część imperium a wschodnia (jeszcze bardziej schrystianizowana niż zachodnia, więc powinna tym bardziej upaść skoro to chrześcijaństwo było szkodliwe) sobie istniała do XV wieku?

Gdyby w procesie ewolucji takie postawy się upowszechniały to by by miały miejsce w zaawansowanych cywilizacjach.

No i tak się właśnie dzieje- mniej rozwinięte cywilizacje generalnie zwalczają LGBT, a zachodnia, najbardziej rozwinięta, dzięki wiedzy z biologii wie, że homoseksualiści i tak będą więc zamiast ich zwalczać lepiej dać im pracować na rzecz społeczeństwa w
  • Odpowiedz
Komunizm też z początku wydawał się sprawiedliwy i chodziło tylko o prawa pracownicze. Choć brzmiało sensownie wiadomo jak się skończyło.


@oydamoydam: a nazizm głosił miłość do kraju i też wiadomo jak to się skończyło. Dlatego każdy kto głosi miłość do ojczyzny doprowadzi do nazizmu. Żelazna logika.
  • Odpowiedz
Chrześcijanie nie walczyli ze sobą o "prawdę wiary" tylko o zasoby.

@oydamoydam: nieprawda, religia odgrywała pierwszorzędną rolę w tych konfliktach a to, że część ludzi załatwiała przy tym swoje partykularne interesy nijak się ma do tego, że religia byłą tutaj ważna.

Ideologie służą tylko do usprawiedliwienie ekspansji. Pisałem już o tym. Tak samo Ruscy niedawno walczyli o komunizm, a Amerykanie ostatnio o demokrację.


Tak i nikt nigdy nie wierzył w ideologie tylko każdy jej używał jako przykrywki. Bolszewicy absolutnie nie wierzyli w komunizm, a amerykańscy żołnierze absolutnie nie wierzą, że ich kraj i jego system są najlepsze
  • Odpowiedz