Wpis z mikrobloga

Księża na Białorusi: chowają protestujących, wspierają ich duchowo w walce z reżimem.
Księża w Polsce: szczują na mniejszości, żerują na państwu, nie odpowiadają za przestępstwa seksualne wobec dzieci, wspierają pisowski reżim.

#bialorus #polska #neuropa #kosciol #katolicyzm #lgbt #bekazpisu
SzalonyFanMalysza - Księża na Białorusi: chowają protestujących, wspierają ich duchow...

źródło: comment_1598700006b12ro2eHDvLCRDd0w3vDXX.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Msza była mszą ekumeniczną organizowaną z ramienia kościoła reprezentowanego przez biskupa Szymona Niemca. Przedstawiciel KLPS był tam jako, no cóż, przedstawiciel.


@reynevayen: Z durszlakiem na głowie. Mnie ateiście chcesz wciskać ciemnotę?
  • Odpowiedz
co? Oczywiście, że mają- np. w Niemczech rządzi CSU-CDU która zalegalizowała związki LGBT czy w UK Torysi (też zalegalizowali związki LGBT). I co? I pstro, kościoły sobie są i działają.


CDA jest Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna, nie jest partią rewolucyjna jak bolszewicy.

Porównywanie osób domagających się równouprawnienia dla LGBT do bolszewików to śmiech na sali. Zwłaszcza w kontekście KK, które ma na rękach (bezpośrednio przez np. inkwizycję, pośrednio przez krucjaty i inne formy mieszania się w politykę) krew setek tysięcy ludzi (co najmniej) i złamanie życia X razy tyle.


@
  • Odpowiedz
ten typ jest starokatolikiem i ma prawo sobie odprawiać swoje nabożeństwa. Wyobraź sobie, że kościół Rzymu nie ma monopolu na chrześcijaństwo ani nawet na katolicyzm.


@niedoszly_andrzej: Jako ateista wyobrażam sobie, że ten typ robi sobie jaja. Ale ja w odróżnieniu od niego szanuję innych ludzi i ich wiarę.
  • Odpowiedz
CDA jest Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna, nie jest partią rewolucyjna jak bolszewicy.


@oydamoydam: pisałeś, że nie mają władzy to ja Ci właśnie pokazuję, że mają i jakoś nie prześladują chrześcijan, nie robią nawet 1/100 tego co robili bolszewicy.

Bzdury. Ciesząca się najbardziej ponurą sławą inkwizycja hiszpańska w latach 1540–1700 przeprowadziła 44 674 procesy z oskarżenia o zdradę świętej wiary katolickiej. Na karę śmierci skazano w nich dokładnie 1,8 proc. oskarżonych.

No i? Nawet jakby skazano 0.5% to i tak mają krew
  • Odpowiedz
Jako ateista wyobrażam sobie, że ten typ robi sobie jaja. Ale ja w odróżnieniu od niego szanuję innych ludzi i ich wiarę.

@oydamoydam: to sobie wyobrażaj dalej. Niemiec jest od 2005/6 roku aktywny jako duchowny w różnych liberalnych wyznaniach chrześcijańskich. Ma prawo sobie odprawiać swoje gusła dokładnie tak samo jak rzymscy czy greccy katolicy mają prawdo odprawiać swoje.
  • Odpowiedz
@oydamoydam: Zapoznaj się z opinią religioznawców, zapoznaj się ze świadectwami pastafarian, zapoznaj się z wymiarem dogmatycznym, społecznym oraz osobistym pastafarniamzu - i wykaż na jakim polu jest to parodia.
  • Odpowiedz
pisałeś, że nie mają władzy to ja Ci właśnie pokazuję, że mają i jakoś nie prześladują chrześcijan, nie robią nawet 1/100 tego co robili bolszewicy.


@niedoszly_andrzej: Weż się zdecyduj, czy CDU to jest partia chrześcijańska czy antychrześcijańska LGBT?

No i? Nawet jakby skazano 0.5% to i tak mają krew na
  • Odpowiedz
Krucjaty były po pierwsze próbą odzyskania terenów chrześcijańskich zajętych wcześniej przez muzułmanów.

@oydamoydam: tak, bo jak wiemy katarzy w Langwedocji to byli muzułmanie. Podobnie jak muzułmanami byli Aragończycy przeciwko którym papiestwo też zrobiło krucjatę. I muzułmanami byli Bałtowie na których krzyżowcy też się wyprawiali. Jan Hus zaś jest drugim najważniejszym prorokiem islamu i dlatego na Czechy wysłano aż pięć krucjat. Muzułmanami byli także prawosławni Grecy i dlatego IV krucjata zniszczyła
  • Odpowiedz
Zapoznaj się z opinią religioznawców, zapoznaj się ze świadectwami pastafarian, zapoznaj się z wymiarem dogmatycznym, społecznym oraz osobistym pastafarniamzu - i wykaż na jakim polu jest to parodia.


@reynevayen: Parodią jest wiara w Latającego Potwora Spagetti. Jeśli jest to dla ciebie niezrozumiałe to polecam dobrego psychiatre.
  • Odpowiedz
tak, bo jak wiemy katarzy w Langwedocji to byli muzułmanie. Podobnie jak muzułmanami byli Aragończycy przeciwko którym papiestwo też zrobiło krucjatę. I muzułmanami byli Bałtowie na których krzyżowcy też się wyprawiali. Jan Hus zaś jest drugim najważniejszym prorokiem islamu i dlatego na Czechy wysłano aż pięć krucjat. Muzułmanami byli także prawosławni Grecy i dlatego IV krucjata zniszczyła Bizancjum i zdobyła Konstantynopol.


@niedoszly_andrzej: Polityka. Już o tym pisałem wyżej.

cyt: Każda
  • Odpowiedz