Wpis z mikrobloga

Opuściłem się w kwestii nowinek telefonicznych. Jak najsensowniej rozwinąć kwestie wyboru telefonu? Wziąć na raty urządzenie i być dalej "na kartę" czy może skorzystać z ofert abonamentowych. Miesięcznie sobie ustaliłem to na maks 150zl. Chcę aby tel miał te 128gb pamięci, może 6gb ramu... nie wykluczam także za dopłatą iPhone, jeśli jest wart tej ceny. W gierki nie gram, po prostu szukam urządzenia względnie wspieranego przez producenta i szybkiego więc te "dzikie" marki raczej sobie odpuszczę. Aparat odgrywałby dużą rolę nie będę ukrywał. Na dzień dzisiejszy mam na kartę plusa gdzie mam wyśmienity zasięg i przy lte+ szybkość rzędu 80mbps gdzie w tym samym miejscu siostry i dziewczyny play ledwo 3mbps... Może jakieś premiery będą i lepiej czekać? Doradzcie proszę
#technologia #telefony #android #ios #smartfon
  • 26
  • Odpowiedz
@contepartiro: a te wszelkie raty 0% na allegro i tych marketach działają?

I nie będę ukrywał ale na zbieranie nie mam czasu... trudno, troszkę przeplace tylko nie wiem w jaka formę się pchać i próbować. Dotychczasowy Huawei grał dopóki gwarancja się nie skończyła... wiesza się i wiecznie mało pamięci wewnętrznej wskazuję gdzie usuwam potrzebne mi aplikacje.
  • Odpowiedz
@Koagulant95: nie ma nic za darmo, raty kosztują sprzedawce, więc masz pewnie wliczone w cenę, albo jakiś haczyk. Za gotówkę zawsze najtaniej. Allegro rzeczywiście miało czasem promocję z ratami 0%, ale nadal te koszty były dla nich mniejsze niż prowizja którą biorą. Telefon w abonamencie u operatorów to straszny scam i się nie opłaca.
  • Odpowiedz
@contepartiro: wiadomo, nie liczę na cuda w kwestii rat nie ma co się łudzić...
Abo sobie odpuszczę... Płacić za urządzenie i jeszcze do tego raty plus koszt dla operatora to trochę słabe rozwiązanie, chciałem dopytać tylko. A urządzenie za 2k? Które byłoby najmozliwsze? Warto dopłacać do iPhone?
  • Odpowiedz
@Koagulant95: jak nie masz pieniędzy, to zamiast pchać się w kredyty, weź tańsze urządzenie. Za 1k możesz kupić naprawdę dobry telefon. Ja bym zamiast pchać się w niewolnictwo kredytowe, obniżył oczekiwania. Telefon za 2k nie sprawi że będzie ci się podobał 2 razy bardziej niż ten za 1k. Może będzie o 10% lepszy. A ty będziesz miał stres związany ze spłacaniem rat.
  • Odpowiedz
@contepartiro: nie no, to nie jest pierwsza potrzeba życia. Tylko dosyć ważne urządzenie w pracy i na studiach gdzie na zdalnym nie dawał rady i potrafił mi teamsa wywalić bez powodu. Nigdy nie brałem nic na raty i w sumie spłata co miesięcznego zobowiązania (pod warunkiem dobrego procentu) nie jest dla mnie problemem w tym momencie. Zawsze brałem średnia półkę i koniec końców do gwarancji mniej więcej wszystko chodziło. Pomyślałem
  • Odpowiedz
@Koagulant95: Ja ci z własnego doświadczenia mówię że to nie jest jakaś wielka różnica i za mniej niż 1k zł kupisz dobry telefon. Nawet za mniej jak znajdziesz dobrą promocję na pepper.pl.

Jest takie zjawisko jak stres finansowy: https://www.payoff.com/life/science/what-is-financial-stress/

I kupowanie rzeczy za pieniądze których się nie ma właśnie do tego prowadzi. Istnieje ogromna korelacja między depresją a mieniem długu: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0167629610000184
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koagulant95: przecież raty na 0 nic nie kosztują XD nie wiem co ten typek gada. Wgl to niekiedy telefon np. Z allegro ze sklepu x-kom są tańsze niż na ich stronie + raty z allegro łatwiej dostać niż na stronie x-kom.
  • Odpowiedz
@alsakian: o nowe opinie... Czekam, czekam haha
Tak mi się właśnie wydawało z tymi ratami. Poleć proszę jakieś telefony dajmy na to do 1k, 1,5k i nieco ponad 2k. Proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Koagulant95: O kurcze, ogólnie nie wiem jakie telefony zbytnio. 2 Tygodnie temu sam szukałem telefonu i zamówiłem z chin Oneplusa 7t pro za 2,1k (gdybyś rozważał możliwość z chin). Podobno kocur telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

~2K. Jak bierzesz pod uwagę Xiaomi to Poco F2 Pro jest ponizej 2k w polsce (z chin o wiele taniej ofc).
Oneplus Nord również, ale słabsza specyfikacja.
Huawei P30 Pro jakbyś promkę złapał - Chyba najlepsze zdjęcia robi, ale zagadka z
  • Odpowiedz
@Koagulant95: Jeżeli chodzi o se 2020 to nie wiem, jak wolisz. Moim zdaniem nic ciekawego ten telefon nie prezentuje (poza małymi rozmiarami). Tak duże ramki w telefonie z 2020 to żart. A co do systemu to kiedyś uważano że ios działa sprawniej, z tego co patrzyłem z recenzji i opinii osób które przesiadły się z ios -> android to się zmieniło. Nawet są opinie że taki OxygenOS (nakładka od Oneplus'a)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koagulant95: no i co z tego że będziesz miał topowy procesor? XD Zresztą taki snapdragon 865 jest wydajniejszy niż Apple a13, więc tekst ze to najwydajniejszy na rynku procesor jest z dupy. Z systemem xiaomi się zgadzam że to Gowno, ale też pisząc że Apple ma najlepszy system to XD więc tak, IP se 2020 w porównaniu do konkurencji prezentuje się słabo. Jeżeli chcesz telefon na 3 lata na którym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alsakian: i wspomnę jeszcze o tym że jak chcesz szybkie ładowanie w iPhone to musisz bulic dodatkowa kasę XDDDDDD no zajebisty telefonik kiedy firma od początku pluje ci do mordy.
  • Odpowiedz