Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@franaa: To w sumie zależy - w nowszym aucie może i tak, że puszczasz gaz, nie kontrujesz jak nie znosi za mocno i czekasz aż kąkutery wyprowadzą auto.
Tyle, że w takiej Corsie to raczej tylko ABS i to wszystko. Zimówki czy nie, przy 90 na prostej by się tak nie zachowywały jakby były dobre. One gorzej się zachowują przy 140-160+ jak masz jakieś 30*c na zewnątrz, bo auto już wtedy
PS. Jak łapiesz poślizg to wciskasz sprzęgło, nie hamulec.


@franaa: xd Nie powiedział żaden instruktor nigdy. Po pierwsze nie wolno wciskać sprzęgła bo tracisz kontrolę nad pojazdem i nie będziesz w stanie wyjść z poślizgu. Po drugie wciśnięcie sprzęgła wywołuje ten sam efekt, czyli wyhamowanie pojazdu i tylko pogarsza sprawę, gdy tracisz kontrolę - nie dość że pogarszasz poślizg, to jeszcze nie masz kontroli nad pojazdem. Masz
MinisterPrawdy - > PS. Jak łapiesz poślizg to wciskasz sprzęgło, nie hamulec.

@fra...
@Riviva_

złapała mi poślizg, wcisnąłem hamulec w opór i obróciło, dodam tylko że prawko od dwóch miesiącu

Może zablokowało koła z jednej strony, czasami widać takie coś na yt, korektor siły hamowania niby wtedy jest uszkodzony
@tellet wyszedł mi upośledzony test łosia, bo zaczęło się od trgo że zjechała mi na pobocze po prawej, więc (chyba zbyt zgwaltownie) odbiłem do lewej, gdzie po lewej drzewa, więc znów odbiłem do prawej i od razu do lewej, jednak poszła już dalej bokiem do rowu... nie wiem po co i dlaczego, ale ktoś wmurował betonowe słupki po całej długości tego rowu... Gdy szedłem bokiem to skosiłem jeden z takich słupków więc
@Riviva_: Opony i hamulce to podstawa panie kolego. W moim Lanosie nawet są nówki opony, no i jeszcze prędkość. W Swingu ta corsa była? Miałem kiedyś taką stłuczkę, tym wymusił mi pierwszeństwa, wyszedłem bez szwanku, po dziś dzień mam sentyment do tego wozu.