Wpis z mikrobloga

Koniec pobłażliwości dla pasażerów wrocławskiego MPK. Policja i straż miejska zapowiadają mandaty dla osób, które w pojazdach komunikacji miejskiej nie zasłaniają nosa i ust. W najbliższych dniach kontroli ma być coraz więcej. Z danych MPK wynika, że do wymogu zasłaniania nosa i ust stosuje się 85-90 proc. pasażerów.

- Skończył się czas napominania, będziemy karać - mówi st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Było dość czasu, by kupić maseczki czy przyłbice. Policja do tej pory głównie upominała. W ciągu tygodnia wystawialiśmy we Wrocławiu kilkanaście mandatów za brak zasłoniętych ust i nosa. To są mandaty od 20 do 500 zł. Ale czas upominania się kończy. Teraz będziemy bardziej restrykcyjni. Wzrastające statystyki zakażeń koronawirusowych pokazują nam wszystkim, że to nie zabawa.

#wroclaw #mpkwroclaw #koronawirus
źródło: comment_1598456323scNgtoosuMWG0xLutzT120.jpg
  • 20
@Grooveer: no przeczytałem i średnio mnie to przekonało.

Art. 31 punkt 3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Więc nie rozumiem co jest niezgodnego.
@Grooveer: Co nazywasz psychozą strachu? Naukę i dziesiątki badań wykonane przez tysiące naukowców z całego świata?
Jeszcze trzeba być nielada debilem aby się w takiej sytuacji na konstytucję powołać i jeszcze w takim kontekście. Niebywały kretyn niegodny zawodu sędziego. Gardzę nim i możesz go o tym poinformować niech mnie pozywa. Też się powołam na konstytucję śmieciowi jednemu. XD