Wpis z mikrobloga

@qusqui21: mówisz? Mi się wydaje, że jednak to drugie. 1,5 miesiąca i nara brzmi jak brak determinacji, zdecydowania i olanie pracodawcy. A nie przebrnięcie pełnego okresu próbnego każdemu moze się zdarzyć w powód nie przedłużenia zawsze można wymyślić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maly_Jasio: Na CV bedize wpisana praca lipiec-wrzesien bo zacząłem 13.07 a skończę 04.09 więc techniczne rzecz biorąc wszytko będzie się zgadzać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@uniwerstal: Niby przerw nie ma, i każdy jak co potrzebuje zjeść to może na luzie odejść od kompa i coś ogarnąć
  • Odpowiedz
@algus: podsumowując, pohojrakowałeś w firmie, zrobiłeś z siebie debila przed współpracownikami i na wykopie, a z pracy odejdziesz i znajdą na twoje miejsce kogoś w ciągu 2 godzin xD
  • Odpowiedz
Płacą mi za 8h + przerwy a zwykle marnuje więcej czasu i to sporo więcej. Nawet teraz odpisując... Więc jeśli ktoś siedzi w telefonie, robi długie przerwy to powinien uczciwie zostać dłużej.


@Loloman: Masz trochę dziwne podejście. Nie płacą Ci za 8h godzin pracy, tylko za to żebyś wykonywał konkretną robotę z konkretnymi wynikami. W normalnej firmie nikt nikogo nie gania za dodatkowe przerwy od pracy, bo ma to głęboko
  • Odpowiedz
@poprostumort: Jak masz na umowię? Umowa zlecenie, umowa o dzieło czy etat? Na etacie nie płacą za konkretną robotę, tylko byś wykonywał swoją robotę dany okres i tyle. Jak nie ma roboty to co inneo, ale zakłądając np nieskończoną ilość roboty - zgodnie z umowami masz jakieś tam przerwy, możesz np. odejść do kompa raz na godzinę czy coś na 5 minut (WYKONUJĄC! dalej inne obowiązki, a nie że przerwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jamniki2: Dlaczego zrobiłem z siebie debila przed wszystkimi wymienionymi osobami? pewnie tak, ale mam to gdzieś, skoro nie zależy mi na tej pracy bo nie jest to co chce robić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@algus: Mi dzień w dzień to wychodzi ok 30 minut ponad to co mam płacone i nie mogę się o to upominać bo to mój wybór, że przychodzę wcześniej i tez jestem 96, ale jakbym przychodziła punkt to w 90% przypadków nie mogłabym rozpocząć pracy. Tez złożyłam wypowiedzenie bo mam dosyć (akurat nie to mnie najbardziej wścieka, a ludzie bez maseczek i kłócący się o sprawiedliwość, albo matki zostawiające bąbelki
  • Odpowiedz
Jeśli chcesz robić konrketne zadania to masz inne umowy od tego a nie etat. Na etacie nie masz zadań - masz obowiązki.

To jak to ogólnie wygląda itd to też już inna sprawa. Mimo wsyzstko pisanie o wychodzeniu równo o 16 bo tak płącą a przy okazji olewanie innych zapisów jak przerw, czy przegladanie wykopu - wali hipokryzją i tyle.


@Loloman: Całe szczęście mojego pracodawcę wali mocno to czy jednego dnia będę pracował 5 godzin czy 10 godzin. Mam długoterminowe zadania, a nie obowiązki jak to nazwałeś i mogę nawet przeglądać tydzień wykop, ważne żeby nie było opóźnień, a klient żeby wysłał że wszytko ok.
Tak się składa że czasem współpracuje ze Skandynawią i tam dniówka to rzecz święta. Projekt może być arcy-uber-hiper ważny, ale jak ktoś przyjdzie na 8:00 to wychodzi o 16:00 i choćby skały srały szefu nie ma nic do gadania
  • Odpowiedz
@algus: Bardzo ładny ból dupska wywołałeś. Szanuję ;)
Nie ma co się kisić w toksycznym środowisku jako że miałbyś robić nie to co chcesz i mają ci płacić minimalną za to xd
#!$%@? się nauczysz, namęczysz się a nawet nie zarobisz.
  • Odpowiedz
Jak masz na umowię? Umowa zlecenie, umowa o dzieło czy etat? Na etacie nie płacą za konkretną robotę, tylko byś wykonywał swoją robotę dany okres i tyle.


@Loloman: Standardowa UoP, bez kombinacji.

Jeśli chcesz robić konrketne zadania to masz inne umowy od tego a nie etat. Na etacie nie masz zadań - masz obowiązki. To jak to ogólnie wygląda itd to też już inna sprawa. Mimo wsyzstko pisanie o wychodzeniu równo o 16 bo tak płącą a przy okazji olewanie innych zapisów jak przerw, czy przegladanie wykopu - wali hipokryzją i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@algus: no i prawidłowo, w mojej robocie jak jest 16 (czyli ta, do której mam płacone), to mnie już nie ma w robocie, ja przebrany jadę załatwiać swoje. Zostawania nie ma i #!$%@?. Ale januszy nie brak niestety, pracowałem w takich, co cięli po pół godziny rano na dojazd, bo hehe młody nie znosz się, nie pracujesz, albo wbijali ci 2h przed końcem roboty i stękali, że za mało zrobione
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gavilar: Największy ból dupska ma kierownik i córeczka szefa bo ziomeczkem który też się zwolnił tydzień temu spowodował że jednak myślą nad organizacją szkoleń z inventora, dodatków tydzień temu jescze 2 osoby się zwolniły z innych działów, więc widzą że coś jest nie tak xD
  • Odpowiedz
@poprostumort: Ja ogólnie wiem jak to jest w rzeczywistości, ale nie lubię i nie szanuję ludzi co walczą o IDEALNE wyjście na czas, bo przecież im się należy i nie wolno ich zatrzymywać czy krytykować, bo przecież tak mają w umowie i za to płacą, a jednocześnie nie pracują idealnie cały czas nie wliczając ustawowych i umownych przerw.
Więc jak ktoś mówi że wychodzi o 16 bo do 16 płacą
  • Odpowiedz