Wpis z mikrobloga

Na oku ciekawy i obiektywny opis środowiska Klubu Jagiellońskiego. Wiem, że niektórzy z was mieli problem z ich oceną, inni byli rozczarowani, że są za bardzo pisowscy. @eoneon

Ale jako środowisko rosną w siłę, rozwijają swój portal, kanał na yt, aplikacje. Brakuje mi podobnego środowiska po liberalnej stronie, z podobnym fermentem intelektualnym wewnątrz. Liberte czy KL jednak trochę brakuje rozmachu.

https://oko.press/pis-oceniaja-ledwo-na-troje-ale-wciaz-jest-im-najblizszy-klub-jagiellonski-zmieni-polska-prawice/?fbclid=IwAR3xSCxh3AO5NaiS6rwOY7CwasmEHJyg5cYjmCvWYobVrAHssZakUiNk8rk

#neuropa #klubjagiellonski #republikanie #liberalizm
  • 6
inni byli rozczarowani, że są za bardzo pisowscy


@SirBlake: Mazur mnie mocno zdenerwował, bo na kilka miesięcy przed ogłoszeniem startu do Senatu (nie wygrał, ale jest wiceministrem) wyraźnie i dość gwałtownie zmienił profil kanału bez żadnej widocznej przyczyny na dużo bardziej prawicowo-populistyczno-zaczepny. Po czasie zrozumiałem, że już robił sobie prekampanię, a wciąż kreował się na bezstronnego. To było jednak spore nadużycie i w pewnym sensie dowód, że nie ma co polegać
eoneon - > inni byli rozczarowani, że są za bardzo pisowscy

@SirBlake: Mazur mnie ...

źródło: comment_1598372937fO6mNtHYBLyjdoy9M9bDph.jpg

Pobierz
Jego następca, Trudnowski, jest z kolei dla mnie dość antypatyczny i bywa strasznym siepaczem na Twitterze.


@eoneon: Swojego czasu, jeszcze jako student, współorganizowałem spotkanie z Trudnowskim na UAMie. Wtedy jeszcze działał w Fundacji Republikańskiej. Jak dla mnie to pro państwowy republikanin i konserwatysta. Gdyby takich było więcej na prawicy to byłoby dobrze. Chociaż z drugiej strony z Mazurem masz rację. Miałem o nim podobną opinię, a po wejściu do polityki to
Całkiem możliwe, że Klub Jagielloński w obecnych warunkach politycznych Polski jest idealnym centrum, bo polskie centrum wypada delikatnie na lewo od Prawa i Sprawiedliwości, mniej więcej tam, gdzie stoi Jarosław Gowin.

Klub Jagielloński jest według właśnie takim odpowiednikiem Jarosława Gowina. Nie można odmówić mu wykształcenia i oczytania, ale w praktyce głosuje za zniszczeniem niezależnego sądownictwa. Tylko się nie cieszy. Jeżeli przeanalizowałoby się teksty Klubu Jagiellońskiego dotyczące praworządności z ostatnich 5 lat, co
sądząc po linii, jaką reprezentują jego członkowie w kwestiach religijnych - to jest czysty fundamentalizm, co oznacza, że centrum polskiego życia politycznego nie odkryło jeszcze racjonalizmu ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@am_anfang_war_napoleon: Parę razy zajrzałem do "Pressji" i czuję tam ten sam klimat (choć w mniejszych dawkach) unoszenia się w przestworzach, co w dawniejszej drukowanej "Frondzie", a potem w "44 / Czterdzieści i Cztery". To jest jakieś takie,