Wpis z mikrobloga

Zrobiłem podsumowanie mojej przygody z kupnem i wykańczaniem #mieszkaniedeweloperskie w średnim lecz pięknym mieście na południu, ok 180.000 mieszkańców.

#chwalesie , że w końcu mi się udało to doprowadzić do stanu, w którym można się wprowadzać. Moją myślą przewodnią było oszczędzanie na rzeczach, które łatwo wymienić (drzwi, klamki, lampy, gniazdka) i nie oszczędzanie na rzeczach, które trudniej wymienić (deszczownica podtynkowa, kibel, baterie). Łóżko, szafki nocne, szafę na ubrania, sofę, biurko, telewizor i kilka szafek zabrałem ze sobą z pokoju, w którym mieszkałem u rodziców. Kwoty zaokrąglam do pełnej 100.

Mieszkanie ma 62 m2 powierzchni użytkowej i 40 m2 ogródka. Kupione w grudniu 2018 r. za 249.000 zł + 13.000 zł za miejsce parkingowe. Dopłaciłem 3.000 zł za ogrzewanie podłogowe w całym mieszkaniu.

- wykończenie, tj. gipsowanie i gładzenie ścian, położenie paneli, gresów, płytek na pasie kuchennym, płytek na ścianie w łazience, montaż kabiny prysznicowej, deszczownicy podtynkowej, toalety, lustra, umywalki, baterii, ościeżnic i drzwi wewnętrznych, parapetów - 22.000 zł robocizna; 4.100 zł sprzęty do łazienki; 1.200 zł drzwi, zamki, klamki, ościeżnice; 5.200 zł panele, gresy drewnopodobne + pierdoły do ich montażu, 600 zł parapety, 400 zł lustro na wymiar,
- 3.600 zł malowanie ścian w całym mieszkaniu (robocizna + farby),
- 4.400 zł sprzęty do kuchni (lodówka, piekarnik, zmywarka, płyta indukcyjna, okap zlew, bateria),
- 4.000 zł meble do zabudowy kuchni; 600 zł robocizna za poskładanie kuchni w zabudowie,
- 1.800 zł lampy, gniazdka, łączniki; 300 zł robocizna za lampy. Gniazdka i łączniki próbuję o własnych i kolegi siłach,
- 1.700 zł ikea, stolik kawowy, stół, 4 krzesła, meble do łazienki, pierdoły.

Pozostało:
-pralka,
-kafelkowanie kawałka tarasu + trawnik,
-szafa w zabudowie na wymiar.

Razem: 314.800 zł, co daje ok. 5.100 zł za m2 w stanie „pod klucz”.

#budujzwykopem #deweloperka
Pobierz CzlowiekMagnetowid - Zrobiłem podsumowanie mojej przygody z kupnem i wykańczaniem #mi...
źródło: comment_1598370584F6KfgMZdUpqSg8pz3DrL5P.jpg
  • 22