Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze? Świadomość, że na takiego drugiego piłkarza jak Lewandowski będziemy musieli poczekać jedną lub dwie dekady. Jak byłem mały nie mogłem się nadziwić, dlaczego taka biedna Ukraina ma takiego bohatera jak Szewczenko, taka słaba Szwecja ma kogoś takiego jak Ibrahimović, a my nie potrafimy nikogo wyprodukować na miarę Europejskiej skali? Moje marzenia się spełniły aż nadto. O kim takim jak Lewandowski, jak byłem mały, nawet nie marzyłem. Dziękuję Ci Robert ze łzami w oczach. #mecz #feels #pilkanozna
źródło: comment_1598251299khX9LMQ97Jhp1TpSS2In5e.jpg
  • 76
@Fobiczek: najgorsze jest to że to nie polska myśl szkoleniowa wyprodukowala Lewandowskiego, ale on sam siebie stworzył. Polska myśl szkoleniowa skazała go na niebyt a bo miał kontuzje, bo był za chudy itp. Tylko niesamowity upór i jeszcze większa praca nad sobą wyniosły go na poziom na którym jest.
W Polsce jest kwik jak PZPN każe szkolić i wystawiać młodych, bo kultura jest taka żeby się oszrotować do poziomu niesamowitego typu
@zly_ogryzek W Polsce dalej nie zrozumieli, że ta 32 liga nic nie znaczy i śmiało można zacząć stawiać na młodych, dać im zbierać doświadczenie, a na tych najlepszych zarabiać przez sprzedaż. Dopiero parę drużyn teraz poszło po rozum do głowy jak Lech, jak Legia, Górnik, którzy dają szanse młodym i wychowankom. Reszta dalej obtacza się dziadami jak schabowy w panierce, a za parę dni znów czeka ich weryfikacja w Europie. Jedna runda,
@Fobiczek: Szczerze wierzę, że czekają nas lepsze czasy niż wieszczysz. Wierzę, że luka po Lewym pozostanie na parę lat, ale potem wejdzie w końcu młodzież, która miała szansę zaczynać grę w piłkę w lepszych warunkach, niż obecni grajkowie.
polska myśl szkoleniowa


@zly_ogryzek: zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak polska myśl szkoleniowa. Kiedy to u nas 23-letni chłopak to ciągle "młody i perspektywiczny zawodnik, który ma jeszcze czas" w innych krajach 22 letni Mbappe, ma już MŚ, 3 mistrzostwa Ligue 1, 2 razy był królem strzelców, a 17-letni Ansu Fati bez krępacji ładuje bramy u boku Messiego.

37 milionowy kraj nie potrafi zlepić nawet wąskiej kadry, dzięki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@9876543456789876543: No rzeczywiście Piątek 25 lat, Kapustka lat 23 zweryfikowany przez #!$%@? 2 lige belgijska to ten sam poziom i szansę na top 10 piłkarzy na świecie, ochłoń. Jedynie Karbownik może coś więcej osiągnąć, czy top 10 na świecie to wątpię ale on przynajmniej ma jeszcze szansę. Ju z prędzej bym liczył na Buksę, że coś osiągnie większego
@zly_ogryzek dokładnie. Tak na prawdę dopiero kiedy Robert trafił do BvB pod skrzydła Kloppa, to tam spotkał pierwszego trenera który zaczął szlifować diament. W Lechu strzelał bramki i wszyscy się cieszyli. W BvB to było za mało i Lewy musiał nauczyć się pracować dla drużyny. Nastepnie przejście do Bayernu i nauka od Guardioli oraz ciężką praca, uczyniła z Roberta pilkarza klasy mistrzowskiej.
@Fobiczek: Nie spodziewam się, by za mojego życia Polska miała jeszcze jednego gracza na takim poziomie. Tym bardziej dobija mnie świadomość, że zmarnowaliśmy taką szansę oddając go pod skrzydła takich geniuszy jak Smuda (polski na poziomie B1, podejście do taktyki na zasadzie "#!$%@? grają, #!$%@? ich" - wygooglujcie sobie jak nie znacie tej anegdoty), Nawałka (krótki pobyt na ławce trenerskiej Lecha szybko zweryfikował jego umiejętności) czy Brzęczek (przed objęciem kadry kojarzył
@Fobiczek: tymczasem na elwykop.por "dekady będziemy czekać na takiego piłkarza jak Pan piłkarz Ronaldo. Cieszę się że za mojego życia mialem przyjemność go oglądać."

"no ale był deko był pauleta"

"deko i paleta to mogli Panu Ronaldo co najwyżej korki czyścić, takich piłkarzy już nie będzie. Kolejne lata posuchy w piłce nożnej ehh panowie jak w czasach młodości, przegrywanie #!$%@? z Grecja z mistrzostwach Europy..."
Ja #!$%@?, dla Polaka dali potrzymać puchar jak już trybuny były puste a wy się podniecacie jak byście znaleźli papierek po snikersie. Zwierzęta.
@zly_ogryzek: w sumei nie wiadomo, czy nieprzyjecie do klubow polskiej ligi nie bylo w istocie przysluga. Mozliwe, ze dzisiaj lewandowski gralby w jakims drugoligowym zespole, zadowolony z faktu, ze jest okej.
Niektorzy ludzie maja taki charakter, ze dopiero pojawiajace sie za mlodu trudnosci mobilizuja ich do walki, a potem, gdy charakter pokonywania problemow juz sie wyksztalci, deklasuja konkurencje.
Obawiam sie, ze usuniecie jakichkolwiek przeszkod sprzed mlodych ludzi nie zawsze dziala korzystnie.
@Fobiczek: Jak mało Cię boli to pomyśl, że w reprezentacji musiał grać pod skrzydłami takiego tytana piłki światowej jak Nawałka, który miał na swoim koncie takie sukcesy jak chociażby wygranie kilku meczy w ekstraklasie z Górnikiem Zabrze, czy teraz Brzęczek którego #!$%@? ze wszystkich klubów - dla porównania Leo Beenhaaker który miał skład rezerwowych ogrywał Portugalię XD
XD
Niestety ale złotą reprezentację z Piszczkiem, Błaszczykowskim, Glikiem, Krychowiakiem w formie + Lewandowskim
Wiecie co jest najgorsze?


@Fobiczek: Dla kogo najgorsze? Ja mam totalnie #!$%@? na piłkę nożną i mam bekę z ludzi takich jak ty, którzy od zwycięstwa lub przegranej swojej ukochanej drużyny składających się z 11 spoconych facetów na boisku uzależniają swoje samopoczucie. A już totalna beka z was stuleje jak strzelą gola przez co wpadnie IM, NIE WAM kilka baniek na konto. #!$%@? xD ...cieszyć to ja bym się mógł gdyby
@Fobiczek ja pamiętam że za guwniaka jak miałem 10 lat to żeśmy się z chłopakami jarali starym Ronaldem, Roberto Carlosem czy Del Pierem. Ależ to był szał, jak graliśmy w gałe to każdy jeden chciał być swoim idolem, jak ktoś dorwal koszulkę to był zaraz Panem Kolegą. Kurła co tydzień brawo sport i plakaty. Zajebiste to było.

Czemu to pisze?
Bo teraz stare dziady na wykopkach się cieszą z Lewandowskiego i jest
@Fobiczek: zamiast modlić się aby nasz drużyna narodowa reprezentowała dość dobry poziom,to ludzie modlą się o kolejnego światowego piłkarza, który i tak nic z reprezentacją nie wygra, ani nie zagra wielkiego bo ma wokół siebie max samych sŕedniaków, którzy nie potrafią kompletnie grać i kompromitują naszą piłkę.....

Wolałbym 11 zawodników na poziomie Piszczka, Glika czy Kuby, niż 1 nowego lewandowskiego.

Coś dal nam Lewy na MŚ czy ME? Nic.
@Jestembogaty: tak, a "Makbet" czy "Sen nocy letniej" to tylko trochę tuszu na kawałku pergaminu obwiązanego sznurkiem. "Dama z gronostajem" to tylko kawałek starej deski pochlapany barwnikami, a Dawid Michała Anioła to już w ogóle beka w opór: jak można się ekscytować kawałkiem wykutego i oszlifowanego w kilku miejscach kamienia. Przecież powyższa aktywność i twórcy nic nie wnieśli do nauki, nic nie wynalazł, nie odkrył ( ͡° ͜ʖ ͡