Wpis z mikrobloga

  • 162
Mirki ważna sprawa. Jestem już w takim wieku, że w bliskiej przyszłości będę starać się mieć dziecko. Od jakiegoś czasu obserwuję jak inni sobie radzą z wychowaniem i postanowiłam nagrać film dla przyszłej siebie albo nawet dwa. Jeden "czego nie robić/co robić w trakcie ciąży" i na nim mówić rzeczy typu "Nie pal, nie pij, nie rób wrzucaj zdjęć z brzuchem do Internetu" i takie tam różne, mniej oczywiste lub bardziej. Drugi, rzeczy dotyczące wychowania, tak mniej więcej do 3 lat. Na przykład chciałabym wychować dziecko czytając mu na dobranoc bajki, a nie włączać Netflixa, nie włączać telewizji do jedzenia, jak najmniej smoczka i takie tam różne. Jakąś tam wizję mam, ale chętnie przyjęłabym wiaderko porad rodziców, związanych z tym jak najlepiej wychować młodego człowieka. Bardzo was proszę o pomoc. :)

#pytaniedoeksperta #pytanie #mama #dzieci #rodzice #ciaza
  • 304
Tak samo chciałabym żeby łóżeczko stało w innym pokoju, ale to się spotkało z taką krytyką, że to jeszcze przemyślę. :p


@alma_: Oczywiście że w innym pokoju. Dziecko to dziecko, a nie kula u nogi. Jak będzie miało około 8 lat to sama zobaczysz jak te maleństwa potrafią knuć i być podstępne aby otrzymać jakieś korzyści.

Jeszcze z takich rzeczy:

8. Unormować czas kładzenia się spać. Tak aby to był swego
@Mollina: Raczej nie, aczkolwiek widziałam półtorarocznych terrorystów, którym nie działa się żadna krzywda a ryczały jak najęte, więc wtedy nie zamierzam się rozczulać.


@alma_ wiesz co, z takim podejściem lepiej podwiąż jajowody xD

Dzieci w tym wieku nie terroryzują. Jeśli płaczą, to znaczy, że mają jakieś potrzeby, które nie są spełniane, a nie próbują sobie podporządkować dorosłych. To dzieci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
@alma_: nie wiem czy ktoś już pisał, ale MYJ ZĘBY, właściwie od urodzenia można pielęgnować jamę ustną. Liczba dzieci z czarnymi kołkami zamiast zębów jest straszna. Wiadomo, że nie będzie się to dziecku podobało, ale nie ma zmiłuj.
A i sama się wybierz do stomatologa przed ciążą, bo ciąża jest przeciwwskazaniem do niektórych rzeczy. A wiadomo, że jak ząb zaczyna boleć to można #!$%@?ć.
W ogóle, pogadaj o tych sprawach z
@alma_: Ja mam takie samo podejście, jeśli dziecko jest umyte, suche, najedzone i wyspane i nic mu nie dolega to nie będę, się nad nim rozczulać.
A mam pytanie... Ponieważ napisałaś, iż chcesz łóżeczko dziecka i w innym pokoju, i dlaczego spotkało się to z negatywnymi komentarzami? Przecież też jesteście ludźmi i chcecie trochę czasu dla siebie, więc nie rozumiem. Jak argumentowały to ludzie?
@alma_: Ja mam takie samo podejście, jeśli dziecko jest umyte, suche, najedzone i wyspane i nic mu nie dolega to nie będę, się nad nim rozczulać. A mam pytanie... Ponieważ napisałaś, iż chcesz łóżeczko dziecka i w innym pokoju, i dlaczego spotkało się to z negatywnymi komentarzami? Przecież też jesteście ludźmi i chcecie trochę czasu dla siebie, więc nie rozumiem. Jak argumentowały to ludzie?


@Neko-chan51: Chodzi o łóżeczko dziecka tuż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@alma_: w drugim filmiku zamieściłabym tylko jedno - naucz się odpuszczać. Życie sporo weryfikuje z takich postanowień. Owszem możesz trafić na złote dziecko. Ale może też tak nie być. Jeśli 5 minut bajki sprawi, że bez histerii obetniesz dziecku paznokcie, jeśli noc z dzieckiem w jednym łóżku sprawi że będziesz mogła się wyspać, jeśli gotowy słoiczek zamiast gotowania sprawi, że dasz radę ogarnąć dom. To, jasna cholera, odpuść. Nie trzeba być
@alma_: O mnie: chłop lvl 32, dwa kaszojady: 2,5 i 1,5 lvl. Uważam się za wystarczająco kompetentnego aby wypowiadać się na ten temat:
-Zrób zęby przed ciążą
-Nie musisz tracić fortuny na prywatne prowadzenie ciąży, na NFZ też są świetni fachowcy
-USG 3D naprawdę działa, warto zrobić jak chcesz wiedzieć po kim dzieciak będzie miał nos xD (to akurat tylko prywatnie jest)
-Idźcie ze starym do szkoły rodzenia: jest na koszt