Wpis z mikrobloga

Stary doświadczony pracownik taki prezent mi sprezentował. Zamiast doglądać pracy maszyny to dyskutował sobie ze studentką, która przyszła sobie dorobić trochę. Zepsuł wałek za 12 koła. Ale ale, nie to najgorsze. Jak się skapnął co odpieprzył, to próbował ustawiać wszystko jakoś bokiem, zwalał że coś innego idzie źle i dlatego robi wolniej (bo pracował na połowie tego wału, a da się tak zrobić). I w tydzień przewalił materiału za kolejne 32 koła, bo wszystko co zrobił nie nadawało się do użytku. A dopiero dzisiaj wyszło, bo jest ten tydzień zapasu względem jego pracy a wykorzystywaniem tego w produkcji. Tylko że zawsze się daje chociaż część "najnowszych" efektów, żeby sprawdzić czy wszystko idzie dobrze, ale ten głąb specjalnie dawał stare jako nowe.

No 10 lat pracy i tak odwalić. W dupie miałbym wał, bo i mi się zdarzyło podobnie go uwalić i nawet bym wybaczył, bo w sumie rzadko odchodził a tu mu się trafiło na głupie loty i akurat wtedy trzasnęło. Niestety nie mogę wybaczyć tego co zrobił później i że konfabulował robiąc kolejne straty.


#firma #pracbaza #oswiadczenie
onpanopticon - Stary doświadczony pracownik taki prezent mi sprezentował. Zamiast dog...

źródło: comment_1598028962bMVfTW2nTpd32TJuZwT7Xh.jpg

Pobierz
  • 20
@onpanopticon: u mnie w pracy jest odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbym ja #!$%@? wał za 45 k to by mi nerkę wycięli a jak kiedyś przecięli praktycznie nowy wał (nie potrafili go zdemontować) z polecenia prezesa to wszystko było ok i nie ma tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze mógł się tłumaczyć i czekałby Was sąd.


@Reiter: nie ma po co, są kamery ;) Sądzenie się by więcej go kosztowało niż rozwiązanie. Chociaż wiadomo, że i tak poszłoby polubownie, ale nadal z 3/4 kwoty.

@Reiter: Podziękuję za pracowników, którzy cieszą się na to, że mogą #!$%@?ć :D
@Reiter: Max trzy wynagrodzenia tyczą się prawa pracy, a nie dodatkowych umów pracowniczych. Ja się zabezpieczam dodatkowo. Dlatego każdy ma opcje, albo płacę bardzo dobrze, ponad rynkowo, ale masz odpowiedzialność za wszystko, albo płacę tak sobie, ale tylko se robisz i masz w tyłku. To już nie moja wina, że większość bierze na siebie to i wybiera wyższe wynagrodzenie (na niektórych stanowiskach nawet dwukrotnie wyższe). W sumie większość wie, że w