Wpis z mikrobloga

Od dluzszego czasu rozwazam wrzucenie do portfela dlugoterminowo kilka spolek ktore regularnie wyplacaja sensowne dywidendy od dluzszego juz czasu, a przy tym dlugoterminowo notuja wzrost wartosci akcji. Chodzi mj po glowie m.in apple, coca cola, pepsi, mcdonalds, walmart czy exxon mobile. Zapraszam do konstruktywnej dyskusji, moze cos polecicie dodatkowo? #gielda #akcje #inwestycje #nasdaq #dywidenda
  • 26
@HadHod: Na mojej liście do kupienia pod dywidendy mam:
AEL (American Equity Investment Life Holding Company)
INTC (Intel Corporation)
UNH (UnitedHealth Group Incorporated)
ALL (The Allstate Corporation)
AMTD (TD Ameritrade Holding Corporation)
FITB (Fifth Third Bancorp)
TROW (T. Rowe Price Group, Inc.)
SCHW (The Charles Schwab Corporation)
HIG (The Hartford Financial Services Group, Inc.)
FNF (Fidelity National Financial, Inc.)
RJF (Raymond James Financial, Inc.)
CSCO (Cisco Systems, Inc.)
LMT (Lockheed Martin
@Materxx: dobry pomysł, ale w takim przypadku odpadają Ci chyba wszystkie polskie domy maklerskie. Bo podatek od dywidend US będzie Cię wynosił 30%, złodziejstwo
Rozumiem ze np xtb automatycznie pobiera ten podatek i wplywa mi kwota netto? Nie traktuje tego jako krotkoterminowego zysku wiec interesuje mnie tylko prowizja 30/35zl jaka jest na xtb za kupno, a potem perspektywa najmniej kilku lat, gdzie nie zamierzam sprzedawac akcjii. Z tego powodu biore pod uwage jedynie spolki z ugruntowana pozycja, ktore sa i nie zanosi sie ze nie beda w dobre sytuacji. Chce na maxa dywersyfikowac portfel, oprocz etf
@Materxx wrzuć spółki w filtry i wybierz coś co ma cene/zysk poniżej 20, zadłużenie < 1, dywidende min 2%. Dywidende wypłacana regularnie od min 10 lat i co roku podnoszona. Kapitalizacja min 10m i nie wypłaca więcej niż 60% zysków. Regularnie za każdym razem jak dokupujesz akcje to skanuj pod tym kontem rynek i kupuj tak aby dywersyfikowac sektory na zdjęciu przykładowy skaner akcji
Pobierz stowarzyszenie_przebudzeni - @Materxx wrzuć spółki w filtry i wybierz coś co ma cene/...
źródło: comment_1597950055tYwDKtN96lT0njAD3rWqz2.jpg
@Materxx Investing.com ale wyświetla wypłaty dywidend tylko na 5 lat więc po wstępnej selekcji sprawdzam np na stooq albo finance yahoo albo stronie spółki czy wypłacala regularnie dywidendy od 10 lat. Kupuje na stałe bez znaczenia ma zmianę ceny. Sprzedajesz tylko wtedy gdy firma utnie dywidende albo całkiem niewyplaci. Wtedy nie zastanawiasz się tylko sprzedajesz i do widzenia na minimum 10 lat aż znów będzie wpisywala się w ten skaner
@Materxx Exxon ostatnio im coś nie pykło, a sam wybrałem Shella. Apple spoko, ale to spółka nastawiona na wzrosty, a nie dywidendy. Pozostałe dają średnio 3% dywidendy, co wyjdzie ledwo co więcej od S&P500, które na bank będzie miało wyższe wzrosty.
@Materxx: A myślałeś o ETFach na spółki z dywidendami? na Degiro masz kilka bardzo spoko (jeśli rozegrasz to zgodnie z promocjami to masz za darmo)
@Atryu: Etfy mam na ftrustcie, raczej nie pod dywidendy. Spoko platforma, przy linku polecajacym masz wszystki transakcje za 0, jedynie koszty prowadzenia pobierane przez etf.
@Materxx: Szukam tez, pobieżnym sprawdzeniu wyszło mi, ze Gazprom jest obiecujący. Firmy z us sa być może przewartościowane. Gazprom wydaje się być na dołku- #!$%@? jest na dołku- , a dywidenda to powyżej 5%.W okolicach wyborów w us kapitał może zacząć szukać rynków poza us.