Wpis z mikrobloga

@reddin: co Ty masz z tymi dziurami? Trochę zdrowego rozsądku rowerzyście by się przydało, a tu widzę tylko szukanie taniej sensacji i wyświetleń na yt
  • Odpowiedz
@reddin lol to kierowca ma myśleć co zrobi pedalarz? Wystarczy że jadący z naprzeciwka też wjadą na chodnik albo pas awaryjny to też ominę dziurę. Poza tym jak dojeżdża do mnie auto z tyłu z większą prędkością i jest prawdopodobne że mnie wyprzedzi to również jadę po krzywej nawierzchni żeby mnie nie #!$%@?ł przy wyprzedzaniu. Wystarczy trochę myśleć a nie jechać #!$%@? wie jak bo mam takie prawo a potem płakać.
  • Odpowiedz
co Ty masz z tymi dziurami? Trochę zdrowego rozsądku rowerzyście by się przydało, a tu widzę tylko szukanie taniej sensacji i wyświetleń na yt


@guru17: Zdrowym rozsądkiem jest omijać dziury w jezdni, by nie niszczyć mienia i nie narażać się na wywrotkę.
Kierowca ma obowiązek zmienić pas przy wyprzedzaniu, bo nie może zajmować dwóch.

@Gregory143: Kierowca ciężarówki zajmuje dwa pasy, ta sytuacja to jego wina. Nieprawidłowo wyprzedza.
  • Odpowiedz
@guru17: Zdrowym rozsądkiem jest omijać dziury w jezdni, by nie niszczyć mienia i nie narażać się na wywrotkę.

Kierowca ma obowiązek zmienić pas przy wyprzedzaniu, bo nie może zajmować dwóch.


@reddin: #!$%@? ten znowu z tymi dziurami...
  • Odpowiedz
#!$%@? ten znowu z tymi dziurami...


@guru17: Art. 16 4
Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Rowerzysta jedzie możliwie blisko, bo bliżej nie może (nawierzchnia) kierowca ciężarówki zajmuje dwa pasy.
Rowerzysta jedzie w śladzie prawego koła samochodów. Wszystko widać tu:
reddin - > #!$%@? ten znowu z tymi dziurami...

@guru17: Art. 16 4
Kierujący pojaz...

źródło: comment_1597906241roXi829cdjuA1ZakKI9udd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
lol to kierowca ma myśleć co zrobi pedalarz?


@Gregory143: Nie, ma myśleć za siebie, stosować zasadę ograniczonego zaufania i wyprzedzać zapewniając bezpieczną odległość. Tak samo jak powinno się robić wyprzedzając inne samochody.

@reddin: ja się standardowo zastanawiam czy to bóldupiarz atencjusz, czy zgłasza temat do służb, żeby łamiący przepisy odczuli skutki swoich działań, bo Pan z BMW IMO pcha się w rower XD
  • Odpowiedz
@reddin: W tym kraju nic się nie zmieni, dopóki po drogach będą jeździły takie dzbany jak ci tutaj komentujący. Wielcy mistrzowie kierownicy, którzy nie potrafią wyprzedzić rowerzysty w bezpiecznej odległości.
  • Odpowiedz
@reddin: Nieprawda, ten koleś to samobójca. Z daleka słychać, że coś jedzie, a on bez sygnalizowania zamiaru wyjeżdża na środek pasa.
W ubiegłym roku zrobiłem więcej km rowerem niż samochodem i wiem jak jest na ulicach... ale ten koleś nie ma instynktu samozachowawczego.
  • Odpowiedz
Jeździsz samochodem po dziurach?


@reddin: Po takich? Nieustannie. Czy rowerzysta zasygnalizował zamiar zmiany pasa ruchu? Czy upewnił się wcześniej, że inny uczestnik nie rozpoczął wyprzedzania?
Czy dwucalowa opona nie jest w stanie przejechać przez takie nierówności?
Nawet jakby miał 700x23, to bez problemu po tym przejedzie.

Gość jest nienormalny. Kropka.
  • Odpowiedz
Po takich? Nieustannie.


Jak lubisz ¯\_(ツ)_/¯

Czy rowerzysta zasygnalizował zamiar zmiany pasa ruchu?


W którym miejscu rowerzysta zmienia pas ruchu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy upewnił się wcześniej, że inny uczestnik nie rozpoczął wyprzedzania?


Nie zmieniał pasa ruchu.

Czy dwucalowa opona nie jest w stanie przejechać przez takie nierówności?


Po co?

Nawet jakby miał 700x23, to bez problemu po tym przejedzie.


@FlasH: Ale nie musi, bo to
  • Odpowiedz
Wystarczyłoby aby kierowca wywrotki wykonał prawidłowo manewr

@reddin: Wykonał prawidłowo manewr. Wyciągnąłeś artykuł z dupy, który nie ma tu żadnego zastosowania.

Nie zmieniał pasa ruchu.

Zmieniał. Wyjechał z prawej strony pasa, na środek. Definicja pasa ruchu dotyczy pojazdów dwuśladowych, ale to nie daje rowerzyście prawa do dowolnego jeżdżenia po nim.

Po co?

Bo ma taki zasrany obowiązek. Ma jechać przy prawej krawędzi.
  • Odpowiedz
Jaki przepis nakazuje jechać rowerem po dziurach? Samochodem też jedziesz przy samej krawędzi po dziurach? Gość na filmie jedzie w śladzie prawego koła samochodu.


@reddin to, że jesteś trollem to już wiem, ale piszesz takie bzdury, że nie mogę sobie odmówić wypunktowania ich. Kodeks drogowy nakazuje jazdę jak najbliżej prawej krawędzi jezdni (art. 16, ust. 4). Jadąc samochodem też nie jedziesz środkiem całej jezdni czy dwoma pasami w sytuacji kiedy je masz
  • Odpowiedz
Wykonał prawidłowo manewr. Wyciągnąłeś artykuł z dupy, który nie ma tu żadnego zastosowania.


@FlasH: To czemu zajmuje dwa pasy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zmieniał. Wyjechał z prawej strony pasa, na środek. Definicja pasa ruchu dotyczy pojazdów dwuśladowych, ale to nie daje rowerzyście prawa do dowolnego jeżdżenia po nim.


Aha, podstawę prawną proszę.

Bo ma taki zasrany obowiązek. Ma jechać przy prawej krawędzi.


Nie ma takiego przepisu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz