Wpis z mikrobloga

Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania. _


@Kornkafer: Nie ma już tego przepisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No widzisz a rowerzysty nie musi. Po co ma ryzykować zdrowie i mienie.


@reddin: ja tylko przypomnę, że rowerzysta musi dostosować prędkość i styl jazdy do warunków panujących na drodze tak samo jak kierowca samochodu. Jeśli droga jest dziurawa i uniemożliwia bezpieczną jazdę rowerem po danej drodze to rowerzysta schodzi z roweru i grzecznie go prowadzi a nie #!$%@?, że są dziury i on musi jechać slalomem całą jezdnią.
Jeśli droga jest dziurawa i uniemożliwia bezpieczną jazdę rowerem po danej drodze to rowerzysta schodzi z roweru i grzecznie go prowadzi a nie #!$%@?, że są dziury i on musi jechać slalomem całą jezdnią.


@Agemaker: Tak, podaj na to jakiś przepis ok?
to po kiego pytałeś 20 razy, czy samochodem się jeździ po takich dziurach? XDDD


@MagicznyToudi: Bo się nie jeździ tak samo jak rowerem. Tylko się je omija. A art 16 p 4 zobowiązuje kierowcę do zmiany pasa przy wyprzedzaniu rowerzysty. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@concord_lexington: widać jak #!$%@? że ta sytuacja ze światłami to dziura na dziurze. Reszta wyprzedzanie mniej lub bardziej na styk. Raz jeździłem po łódzkim i autem mnie #!$%@? nawierzchnia więc nie dziwię się że op szuka kawałka gładkiego asfaltu.
O ile @reddin: mógł kilka razy zachować się minimalnie lepiej (zejść ustąpić przeczekać) tak wcale tego nie musiał i #!$%@?.
: Jaki przepis nakazuje jechać rowerem po dziurach?


@reddin: art. 16 ust. 4 zd. 1 PoRD:

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.
@reddin: Podziwiam za wytrwałość. Niestety motodzbanom nie przemówisz do rozsądku. Dla nich liczą się tylko oni i ich puszka. Zawsze to odwracanie kota ogonem. Ja kiedyś jednego zapytałem dlaczego tak blisko mnie wyprzedził na pustej drodze, a ten zaczął coś smęcić "gdzie masz lusterko?". Oni w dodatku nie widzą nic złego na tym nagraniu poza pierwszym bmw. Dramat. Ciekawe czy jak obok jedzie inny kierowca np. przekraczający prędkość to takie dzbany
@reddin:

Jaki przepis nakazuje jechać rowerem po dziurach?

Art 16, p.4

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Masz w przepisie napisane wprost ze masz jechać możliwie blisko prawej krawędzi czego rowerzysta na filmiku nie robi.

Pierwszy filmik gdzie stoi przy prawej krawędzi, rusza i zjeżdża na środek pasa pod samochód który go
@reddin: gościu ty i tobie podobni jak na filmiku nie rozumiecie jednej kwestii. Macie obowiązek jechać przy prawej krawędzi jezdni tak jak każdy uczestnik ruchu. I to niezależnie czy tam są dziury czy nie. W momencie gdy jest duży ruch na drodze masz taki obowiązek co jest też zawarte w kodeksie, który tak chętnie cytujesz pod hasłem utrudnianie ruchu. Idąc dalej często wyprzedzacie poboczem stojące samochody np na światłach lub w
Masz w przepisie napisane wprost ze masz jechać możliwie blisko prawej krawędzi czego rowerzysta na filmiku nie robi.


Robi, możliwie blikso to nie po dziurach.

Pierwszy filmik gdzie stoi przy prawej krawędzi, rusza i zjeżdża na środek pasa pod samochód który go wyprzedza.


Samochód nie może go wyprzedzać, to jest problem główny. Bo nie ma miejsca na przepisowe wyprzedzanie.

Na pozostałych filmikach jedzie środkiem jezdni.


Daj mi klatkę z filmu, gdzie jedzie