Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego układ piramid jest odzwierciedleniem gwiazd w pasie Oriona i co ciekawe podobnie wybudowane są piramidy w Teotihuacan w Meksyku czy piramidy odnalezione w Chinach. Tyle, że układ ten był aktualny 10 500 lat temu, 5000 lat przed powstaniem piramidy Cheopsa. Mamy tu cywilizacje oddalone od siebie o wiele tys kilometrów i raczej nie kontaktujące się ze sobą.

#piramidy #egipt #meksyk #chiny #ciekawostki #astronomia #kiciochpyta
xandra - Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego układ piramid jest odzwierciedleniem gwiazd w p...

źródło: comment_1597855101FAzRx2at1Bwyc47SgIjR8D.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@xandra: przeryłem Youtube, przeczytałem Grahama. Świetny kanał o tej tematyce to UnchartedX, polecam. Da się jedank zauważyć, że po zapoznaniu się z wszystkmi teoraiami i faktami alternatywnymi dociera się do ściany gdzie brak jest ostatecznego dowodu. Dochodzimy do wniosku, że albo katastrofa jaka miałą miejsce była gigantyczna (gdzie jej slady) albo cała ta techniczna cywilizacja istniała tak dawno, że wszystkie dowody uległy degradacji. Ile wówczas mają lat piramidy? 30tys? 50
  • Odpowiedz
Yyy, gwiazda polarna, od tysiącleci wyznaczająca północ?

przeważnie Małej Niedźwiedzicy używano do wyznaczania północy, gwiazdy się zmieniały, teraz jest to Polaris.


Co post zmieniasz zdanie. Chyba sama nie do końca łapiesz się w tym, o czym mówisz, prawda?
  • Odpowiedz
@lemonic: Ponad 12 tys lat temu w Ziemię uderzyła (?) planetoida, która rozpadła się w atmosferze zmieniła nasz klimat, jak łatwo się domyśleć, uderzenie takie nie tylko spowodowało arktyczną zimę, ale także gigantycznych rozmiarów tsunami. Krater może się znajdować na dnie oceanu, a te wcale nie są tak dokładnie zbadane. Kto powiedział, że to my jesteśmy pierwszą cywilizacją techniczną?

Załóżmy, że taka cywilizacja istniała, załóżmy, że cześć tych ludzi przeżyła, mogła być podobna do naszej. Nie w każdym miejscu panuje tzw cywilizacja, weź biedniejsze rejony świata, np Afrykę. Ci co przetrwali, rozpierzchli się po całym świecie, co może tłumaczyć nie tylko niemal identyczne legendy i "bogach" pochodzących z nieba i ich latających rydwanach (statki kosmiczne? promy?), niemal identyczne opisy ich wyglądu podobne do skafandra, czy niemal identyczne budowle w niemal identycznych układach. Z czasem wiedza zamierała, tak jak to miało miejsce po upadku Imperium Rzymskiego, przynajmniej na naszym kontynencie zapanowała ciemnota i zabobony, a cała wiedzę trzymał w łapach kler.

Zdajesz sobie sprawę, że już w czasach starożytnych całkiem dokładnie opisywano zjawisko znane jako dylatacja czasu? I to odległych od siebie kulturach, nie tylko czasowo, ale także geograficznie. Film na
xandra - @lemonic: Ponad 12 tys lat temu w Ziemię uderzyła (?) planetoida, która rozp...
  • Odpowiedz
@xandra: ja to wszystko wiem o czym piszesz i podzielam opinię, że nie mamy pojecia jak zbudowano piramidy, jak spasowano idealnie granitowe pomieszczenia wewnątrz piramid czy muru Cuzco po drugiej stronie świata. ktokolwiek twierdzi, że dało się to zrobić narzędami z brązu jest dyletantem. jak przenoszono kilkudziesięcio tonowe sarkofagi z Sarapeum i jak je wydrążono i wypolerowano? jak zrobiono słynne kamienne wazy, ktore datowane są na pierwsze stare królestwo, a
  • Odpowiedz
@lemonic: Tutaj o kosmicznej katastrofie: https://menway.interia.pl/obyczaje/nauka/news-tajemnica-katastrofy-sprzed-13-tys-lat-rozwiazana,nId,448330

Dr Kennett nie ma wątpliwości, że odkrycie tak wielkich ilości nanodiamentów, to dowód na upadek wielkiego ciała kosmicznego, do czego doszło niecałe 13 tys. lat temu. Kosmiczna katastrofa doprowadziła do globalnego kataklizmu - gwałtownych zmian klimatu prowadzących do trwającego niecały tysiąc lat poważnego ochłodzenia. W regionie Ameryki Północnej skutkowało to wyginięciem megafauny oraz upadkiem rozwijającej się tam cywilizacji nazywanej kulturą Clovis.

technologiczna cywilizacja musiałaby siłą rzeczy zostawić po sobie coś więcej. gdzie są ślady miast? śmieci? cmentarze?


@lemonic: Pod wodą? Lub zasypane ziemią
  • Odpowiedz
@xandra: mam wrażenie właśnie, że na siłę szukamy wytłumaczenia braku jakichkolwiek dowodów. trochę trąci religią, boga nie widać i nikt nie widział, ale przecież to wszystko tak ładnie działą wiec musi być bóg.

ja nie twierdzę, że wiemy już wszyskto, ale sumerowie sprzed 6tys lat zostawili po sobie mase dowodów choć sami nie byli dużą cywilizacją, a przez tereny gdzie żyli przewineły się potem tabuny innych narodów, które rozgrabiały co
  • Odpowiedz
@xandra: oj widzę, że masz to wszystko obcykane. rok temu śledziłem z uwagą informacje o kraterze Hiawatha, ale do tej pory nie ustalono jego wieku. Margines jest olbrzymi, bo może mieć 12tys lat i 100tys lat. Poza tym nie jest on na tyle duzy by spowodować globalną katastrofę na poziomie tej co wybiła dinozaury. Dalej brak jest dowodu choc tak jak ty chciałbym by potwierdzili, że to uderzenie spowodowało ochłodzenie
  • Odpowiedz
@lemonic: Jak pisałam, dowodów bezpośrednich nie ma...
/foliowa czapeczka mode on
ale może dlatego, że ktoś zadbał aby informacje. Wyobraź sobie konsekwencje takiej informacji. Oto żyła sobie przed nami cywilizacja techniczna i stała się źródłem legend, a także przyczyniła do powstania całej masy religii. Wiesz co by się działo? xDDD
/foliowa czapeczka mode off
Nic to, pożyjemy, zobaczymy ;)
  • Odpowiedz
@xandra: Pisali o zaawansowanych cywilizacjach, a co pisali? Co dla nich było zaawansowaną cywilizacją? Co jest fikcją, a co prawdą? Takie zaawansowane cywilizacje to rozwinięte miasta, państwa i bogate, a nie koniecznie mające jakąś zaawansowaną technologię.
Potop mógł być wywołany trzęsieniem ziemi, może to było tsunami albo zapadnięcie się części lądu, w konsekwencji czego powstała fala tsunami, która zalała inne obszary. A słyszałaś historię o człowieku, który zabrał zwierzęta na
  • Odpowiedz
@MatrylOne: no bardzo świetny bajkopisarz, jak obejrzałem film o zaawansowanej cywilizacji w Krakowie to ręce mi opadły, stek bzdur, a jeszcze lepsze jak ktoś inny pokazuje dowody obalające jego tezy i zostaje zwyzywane przez hordę debili na youtubie.
Tego filmu nie widziałem, ciekawe czy coś mu się odmieniło bo chyba tylko jeden filmik widziałem gdzie gada do rzeczy.
  • Odpowiedz
@Qullion: Atlantyda faktycznie była bogatą krainą, ale wytłumacz mi jedno. Dlaczego WSZYSTKIE kultury, nawet te najmniejsze i izolowane opowiadają o bogach, którzy ich odwiedzali, którzy mieli latające rydwany i mieszkali w niebie. Nie wydaje ci się to choć trochę dziwne?

Przekazy nie sięgają dalej niż 10-15 tys lat wstecz, więc jak wytłumaczyć taką zgodność tych wszystkich kultur? Bo przypadek tutaj nie wchodzi w grę.

Wiemy, że ok 10 - 11 tys lat temu w ziemie uderzyła asteroida bądź kometa, która częściowo się rozpadła powodując znaczne ochłodzenie. Podobnie jak w przypadku bogów, każda niemal kultura ma swoje przekazy o ogromnym kataklizmie, trzęsieniach ziemi i powodziach czy to w formie historycznej czy jako fragment przekazu
  • Odpowiedz
@xandra: nie dziwi mnie bo te wszystkie ludy patrzyły w niebo, które było nieosiągalne i odległe, więc niby dlaczego na ich podstawie nie mieli sobie stworzyć bóstw i opowieści. Chrześcijaństwo to jakoś odmienne jest, tak samo, bóg z nieba przybył i ma znowu przybyć. Ludzie nie rozumieli co się nad nimi dzieje, co to za świecące punkty, Słońce, komety. Przez kilka set śmiało mogli stworzyć mity i legendy. Nie musi być nawet związku między cywilizacjami by powstały podobne wynalazki czy budowle. Nie ma też dokładnych informacji co przekazywali sobie ludzie wędrujący na kolejne kontynenty, już wtedy istniała kultura i jakieś bóstwa. Możliwe, że gwiazdy w pasie oriona już o wiele wcześniej były uznawane za bogów.

Ale co mają do tego wszystkiego wzmianki o kataklizmie, mogły się wydarzyć z wielu różnych powodów czy to wspomnianej przez ciebie asteroidy, trzęsienia ziemi czy nawet osuwiska na jednej z wysp. Nie oznacza to zniszczenia rozwiniętej cywilizacji przez taki kataklizm.

Film o dylatacji czasu nic totalnie nie mówi i jeszcze autor wspomina, że mogą być to po prostu wymyślone opowieści. Na pewne ludzie kilka tysięcy lat temu byli debilami i nie potrafili sobie wyobrazić czegoś takiego. Właśnie mogli być bardziej rozwinięci niż ci się wydaje, ale nie technologicznie, nie koniecznie musieli mieć wiedzę z
  • Odpowiedz
Zarówno Homer jak i Platon, a w zasadzie to także w wielu innych kulturach wspomina się o zaawansowanej cywilizacji, a także ogromnym potopie -


@xandra: a o Zeusie nic nie napisali? Wybierasz sobie dowolnie, co według ciebie jest prawdą, a co nie?
  • Odpowiedz
@xandra: o ile faktycznie mogła istnieć jakaś wysoko rozwinięta i nieznana nam cywilizacja 10 czy 20 tys. lat temu to obecnie nie jesteśmy w stanie potwierdzić jej istnienia, a dowody które przytaczasz to zwykłe #!$%@? i fantazja. W starożytności nie było urządzeń elektrycznych korzystających z baterii, służyły one do galwanizacji (co i tak jest osom osiągnięciem), budowle piramidalne są najprostszą formą wznoszenia wysokich budowli, stąd ich popularność w starożytności i
  • Odpowiedz
@octave25: bo taka jesy prawda ludzie wpadaja na podobne pomysly niezaleznie od siebie. Przyklad na szybkosci. dlaczego ludzie nie wiedzacy o sobie budowali np. sanie zeby cos przeciagnac? Tez na sile znajdziesz jakis uklad gwiad podobny do sani a na koncu pomnozysz dlugosc 1 plozy powiedzmy 1,5m razy 100mln i wyjdzie ci ze odleglosc wynosi +-odleglosc ziemi do słońca to ze jakby miala 1,4m czy 1,6m czy 1,39283631m tez by
  • Odpowiedz