Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego układ piramid jest odzwierciedleniem gwiazd w pasie Oriona i co ciekawe podobnie wybudowane są piramidy w Teotihuacan w Meksyku czy piramidy odnalezione w Chinach. Tyle, że układ ten był aktualny 10 500 lat temu, 5000 lat przed powstaniem piramidy Cheopsa. Mamy tu cywilizacje oddalone od siebie o wiele tys kilometrów i raczej nie kontaktujące się ze sobą.

#piramidy #egipt #meksyk #chiny #ciekawostki #astronomia #kiciochpyta
xandra - Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego układ piramid jest odzwierciedleniem gwiazd w p...

źródło: comment_1597855101FAzRx2at1Bwyc47SgIjR8D.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@xandra: Pas Oriona to trzy gwiazdy przypadkowo rozmieszczone w jednej linii. Na Ziemi istnieją miliony grup trzech obiektów rozmieszczonych w jednej linii. Tak więc przypadek.
Co więcej, piramidy z Chin i Meksyku bardzo słabo popierają hipotezę, bo nie są nawet w równych odległościach od siebie.
  • Odpowiedz
@xandra: tu w filmie jest nieco na ten temat od samego twórcy tej teorii Roberta Bauvala, może chodzi o to, że przypisywano tym gwiazdom jakieś magiczne znaczenie bo akurat były dobrze widoczne

A co do cywilizacji technicznej to w jaki sposób przekazaliby egipcjanom i innym cywilizacjom tak dokładne położenie w jakim umieścić piramidy? Nawet biorąc pod uwagę "wiadomości od bogów" to powinny przetrwać jakieś informacje choćby w tekstach piramid lub
bn1776 - @xandra: tu w filmie jest nieco na ten temat od samego twórcy tej teorii Rob...
  • Odpowiedz
@xandra: polecam książke Graham Hancock "America Before" i jego poprzednie pozycje. Z kategorii mindblowing świetnie zebrane fakty o zaginionych cywilizacjach bez foliarskich teorii, czysto naukowe podejście
zawszespoko - @xandra: polecam książke Graham Hancock "America Before" i jego poprzed...
  • Odpowiedz
@xandra: pas oriona nie wyznacza bezpośrednio północy, ale też się go używa do jej określenia

Ale tu do końca nie chodzi o stojące budynki, a o mniejszy i większy ślad tego co istniało, dzisiaj znajdujemy śmietniska datowane na kilka tysięcy lat, a ci ludzie budowali ledwo szałasy. Drewniane palisady potrafią przetrwać dość długo, zarysy budowli, które dawno nie istnieją, a my mówi o bardziej zaawansowanej cywilizacji jaką mamy teraz. Mamy
  • Odpowiedz
@xandra: Kiedyś spotkałem naukowca od wytrzymałości materiałów w tym budowlanych. Powiedział, że gdyby ludzie nagle zniknęli z ziemi to miasta wytrzymają 400-500 lat. Po 1000 lat wszystko będzie już gruzem, a po kolejnych 2000 lat prawie nie będzie widocznych śladów istnienia człowieka. Zapytałem co wytrzyma najdłużej, co przetrwa. Odpowiedział że piramidy, machu piccu i kilka innych podobnych.
  • Odpowiedz
@Gall1916: ja tam gdzieś słyszałem o tym że Atlantyda była gdzieś w zachodniej afryce lub na terenie morza śródziemnego do którego woda wlała się po kataklizmie który był parę/paręnaście tysięcy lat p.n.e. przez gibraltar. Pod wodą tego morza są całe wioski/osady i to na sporej głębokości, dodatkowo niby kiedyś nil płynął przez cały ten obszar i łączył się z dunajem po czym wpadały do atlantyku i są pod wodą wyżłobienia
  • Odpowiedz
@BooB: starożytni Egipcajnie mieli prąd- a dokładniej gliniane baterie- amfory z miedzianymi prętami, zaczopowane gliną i napełnione kwasem. Dzięki różnicy potencjałów między miedzianymi prętami służyły w procesie pozłacania biżuterii i innych drobnych przedmiotów.
  • Odpowiedz
Zaczynasz wypowiedź "Czy ktoś mi wytłumaczy? " I jak ludzie próbują wytłumaczyć Ci to bez używania jakichś mistycznych, nadprzyrodzonych mocy to wypierasz wszystko bez zastanowienia. Do tego wygadujesz głupoty, że gwiazda polarna wyznacza północ od tysiącleci i, że Egipcjanie nie używali twierdzenia, które później zostało nazwane twierdzeniem Talesa xD Szukasz odpowiedzi czy potwierdzenia Twoich niepopartych naukowo pseudo teorii?
  • Odpowiedz
@pussy_destroyer69: Bardzo ciekawe co piszesz, bo faktycznie układ tych miejsc jest zbliżony.

@InterferonAlfa_STG: Powtórzę jeszcze raz, co wcześniej pisałam. Budowniczowie piramid nie tylko wyprzedzili Talesa ale i Johna Hadleya, w zasadzie odkrycie soczewki (ok 3600 lat temu), która jest częścią składową sekstansu. Innymi słowy budowniczowie piramid wyprzedzali nasze odkrycia o wiele setek lat.

@yousouyou: Gdzie
xandra - @pussydestroyer69: Bardzo ciekawe co piszesz, bo faktycznie układ tych miejs...

źródło: comment_1597906809qOCbWTdBBJn4VhY2CUb8Wj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz