Wpis z mikrobloga

Niedawno zakupiłem laptopa Lenovo Y540, w zestawie miałem ładowarkę 230W z typowym kwadratowym żółtym wtykiem. Myślałem, że będzie pasował też zasilacz o mocy 90W ze starego laptopa. Po podłączeniu dioda na obudowie jest pomarańczowa, tak jakby ładował, ale system nie wykrywa nic i procenty powoli spadają. Przed podłączeniem sprawdziłem aktualnie pobieraną moc w Lenovo Vantage i była na poziomie 20-40W (komputer był w stanie idle), więc odpada możliwość, że zasilacz nie nadąża.
Ktoś coś?
W internecie znalazłem info, że kiedyś można było tak zrobić:
https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Y540-15IRH-does-not-charge-at-all-with-lower-wattage-power/td-p/4547917
Może chodzi o jakieś oprogramowanie?

#pytanie #komputery #laptopy #lenovo
  • 5
@furelsom: Więc spodziewałbym się, że będzie się wolniej ładował, tym bardziej że zapas mocy jest (90W zasilacz, ~30W mocy zużywanej aktualnie). Tym bardziej, że jak piszą na tej stronie, kiedyś można było normalnie podłączyć zasilacz 45W i też działało.
@Z0nk0: Dla potomnych, kupiłem przedłużacz (żeńskie gniazdo z jednej strony, męski wtyk z drugiej), zmieniłem rezystor pinu sygnałowego na 4,6k Ohm i teraz śmiga nawet na ładowarkach o mniejszej mocy.