Wpis z mikrobloga

  • 7
@Deno
@Ashvili

A to w ogóle skaranie boskie. Tyle ok, że u mnie przy maks. nagrzaniu średnio może o raptem 5 fpsów spada. Chociaż do tej pory pamIętam słowa matki - "na c--j Ci taki laptop, jak możesz mieć dodatkowy metr kwadratowy mieszkania za to" :D
  • Odpowiedz
@Deno: O właśnie, ja kupiłem rok temu laptopa, nie sygnowany jako gaming... Zwykle g---o od Lenovo z i5 8300h do tego GTX 1050 w tej wersji 4GB (nie mylić z Ti) no i okazało się że o tyle o ile GPU dobrze sobie radziło tak procesor wpadał w throttling cały czas... Co najlepsze że występowały tam dwa rodzaje throttlingu (termiczny i power supply??) w każdym razie nad laptopem spędziłem miesiąc
  • Odpowiedz
@pieczarrra: tak matka wykupie od sąsiada metr kwadratowy, ścianę przeniesiemy. Tak jej bym powiedział xD
@Ashvili: laptop jest do pracy/nauki, do grania komp niestety na razie tak musi być.
Kiedyś będzie chłodzenie wydajniejsze to może się będzie dało ale to jeszcze wiele lat myślę
  • Odpowiedz
@Deno: Masz rację, jednak to problemem był CPU, który de facto nie ma prawa działać w ten sposób w jaki działał u mnie. Granie graniem ale tego nie szło używać nawet podczas normalnej pracy bo laptop tak jak napisałem wyżej wpadał w throttling z powodu limitu zużycia prądu? Cokolwiek to znaczy. Obniżając napięcie i taktowanie usunąłem dwa problemy czyli temperaturę i zużycie prądu. Mimo wszystko nie mogłem go dłużej używać,
  • Odpowiedz
@Ashvili: producenci laptopów mają generalnie w------e na chłodzenie patrz na MacBooki
https://youtu.be/iiCBYAP_Sgg
Obejrzyj to i pomysł żeby na czymś takim odpalić jakąś grę pomijając fakt że to MacOS.
Podobnie bezsensowne chłodzenia jest w imacu a jego już ludzie używają do jakiegoś premiere czy innych mocnych aplikacji i też się grzeje niezmiernie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieczarrra:
Az mi się przypomniały czasy jak miałem łapka i po ok. 2 latach użytkowania temperatury w stresie dochodziło do ok. 95 stopni. Wylot powietrza był po lewej stronie i podczas gry musiałem uważac bo parzyło w ręce
  • Odpowiedz
@vateras131: Jak miałem kompa z komunii jeszcze takiego 5 letniego i chciałem grać w mount and blade warband na modach to w lecie musiałem zdejmować klapę i ustawiać wiatrak żeby do obudowy wiał żeby mieć te 50 fpsow do walki w mp. Dobre czasy to były zrobiłem podczas wakacji jakieś 600h
  • Odpowiedz