Wpis z mikrobloga

@rudeiczarne: Halo Ziomeczki!
Zabieramy Was znowu na Maltę ale tym razem do najpiękniejszych i najbardziej fascynujących fortów Zakonu Maltańskiego Razem poznamy bliżej niezwykle ciekawą historię potęgi Zakonu, zobaczymy architektoniczne perły i zobaczymy też miejsce, które dostępne dla zwiedzających jest jedynie od święta.
Zabieramy Was tym samym do czasów świetności Zakonu Maltańskiego, do jego fortów, które niejednokrotnie ocaliły państwo maltańskie! Nie tylko za czasów samego Zakonu, ale także później, w czasach, gdy Malta była kolonią brytyjską!
W wykopalisku znajdziecie m.in.:
✅Czy Zakon Maltański zawsze był „maltański” i jaka jest jego geneza
✅Które z maltańskich fortów są najpiękniejsze i dlaczego
✅Ile kosztuje zwiedzanie fortów na Malcie i który z nich jest regularnie otwarty dla zwiedzających
✅Czy Valletta zawsze była stolicą Malty i jak to się stało, że została wybudowana w tym, a nie innym miejscu
✅Czy Zakon Maltański wciąż istnieje i jaka jest jego jedyna dzisiaj siedziba na Malcie

Jak Wam sie spodoba to oczywiscie nie zapomnijcie zostawić KOPNIAKA ( ͡º ͜ʖ͡º)

#rudeiczarne #malta #europa #swiat #malta #nauka #historia #ciekawostki #zainteresowania #podroze #podrozujzwykopem #zwiedzajzwykopem
rudeiczarne - @rudeiczarne: Halo Ziomeczki!
Zabieramy Was znowu na Maltę ale tym raz...

źródło: comment_1597732558VWn5VqDBikoKSNsHOj9sXA.jpg

Pobierz
  • 36
@rudeiczarne: no właśnie było zamknięte. To sobie chociaż pod bramą na nadbrzeżu posiedziałem. No i wstając z tych kamieni, szedłem do tyłu, a była tam jakaś tablica, w którą uderzyłem tyłem głowy i w sumie mało brakowało, a wpadłbym do wody ( )
@Majku_: Ale jak widac jestes caly i zyjesz :) To fakt ze czasami te kamieniste wybrzeza i plaze tez nie naleza do najbezpieczniejszych niestety... ale my zdecydowanie wolimy skaliste wybrzeza ze wzgledu na przejrzystosc wody i wiecej podwodnego zycia :D
No u nas tez byly pewne obawy :) Mielismy srodki zeby przezyc na Malcie 2-3 miesiace i w tym czasie dalismy sobie czas na znalezienie pracy itd :) No i poszlo ze juz po 2 tyg podjelismy decyzje ze zostajmy :)