Wpis z mikrobloga

Najbardziej przykre w tej całej sytuacji jest to, że Białorusini tak naprawdę nie wybrali sobie takiego życia. Cwaniaczek z rosyjskim poparciem zdobył władzę po upadku ZSRR i do dnia dzisiejszego trzyma całą Białoruś jako zakładnika.

Cała Europa cieszy się wolnością, swobodą podróżowania i handlu, a Białoruś tkwi w marazmie, jako ,,rosyjska strefa wpływów".

#bialorus
  • 32
@Morritz: Bardzo dobrze zauważyłeś, tez się temu przeciwstawiam. Pomiędzy nierozsądną prywatyzacją, gdzie narodowy kapitał narodowy jest kolokwialnie mówiąc "rozkradany" przez zagraniczne podmioty; a niewydajnym kiszeniem wszystkiego pod butem jest też droga pośrednia. Wierzę, że Białorusini będą potrafili wyciągnąć wnioski zarówno z błędów popełnionych na Ukrainie, jak i Polsce (wiele z nich po latach dopiero się obnażyło) i że nie doprowadzą do tego u siebie. Pomijając jednak aspekt niezależności i majątku narodowego
@wjtk123: Prawda jest taka, że mogli coś zrobić. Przede wszystkim nie wybierać kartoflanego populisty. U nas takim Łukaszenką był Lepper, ale on nie dostał 50% poparcia, tylko 6-7%.

Białorusini nie chcieli reform Balcerowicza, nie chcieli prywatyzacji, oni chcieli de facto utrzymania socjalizmu, przyszedł Łukaszenka, obiecał, że nic nie będzie sprzedawał, będzie budował państwową gospodarkę, nie będzie bezrobocia, oni to łyknęli i tyle.
Z konformizmu najpierw go wybrali, potem przez 26 lat
@wjtk123: Mnie ich podejście nie dziwi. Białorusini, jako naród, nigdy nie mieli własnego państwa. Albo byli częścią państwa rządzonego przez Polaków, albo przez Rosjan. Dlatego też własne państwo, nawet zależne od Rosji, było dla nich czymś nowym i zdecydowanym krokiem w dobrą stronę. Trochę lat musiało minąć, ale w końcu poczuli się na tyle mocni, by zawalczyć o prawdziwą niepodległość. Polsce zajęło to 44 lata i też musieliśmy doczekać momentu, aż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morritz: jakby nie srać na nasz rząd, to oddał więcej kasy ludziom niż jakiekolwiek rząd wcześniej. 500 + w tej formie to głupota, ale realnie patrząc, to jest to zwyczajna stała kwota wola od podatku dla rodziny z dzieckiem, bo wbrew marudziom wykopków zdecydowana większość rodzin z dziećmi ma przynajmniej jedna osobę pracującą.
Do tego my zerowy pit dla młodych, czyli wchodząc dziś na rynek przez 7 lat kariery zawodowej młoda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vokun: nic takiego nie napisałem, mam po prostu dosyć wiecznie narzekających Polaczków, którym wiecznie źle, a większość ma po 15 lat i nie pamięta tego kraju 15-20 lat temu. Nie głosowałem na PiS, ale mam wystarczającą ilość rigiczu, by zauważyć kawałek złota w szambie, bo bywało znacznie gorzej i pamiętam to dobrze. Jak pracowałem w pierwszej pracy, to sukcesem było zarobić 1200 zł, a metr mieszkania we Wrocławiu kosztował prawie 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vokun: ale ja nie napisałem nigdzie człeku, że coś zrobił dla gospodarki, tylko że część kasy, która wcześniej ginęła bezpowrotnie została oddana ludziom. Tylko tyle i aż tyle, ale widzę, że jak się usrasz, to będziesz sobie sam narrację dorabiał. Dzisiaj we Wrocławiu metr kosztuje te 8 tysiakow, ale zarobienie 4 tysiakow nie jest problemem. W 2008 mogłem sobie pracy w głupim korpo pomarzyć, bo w mieście było ich mniej niż
@wjtk123: 'Cała Europa cieszy się wolnością, swobodą podróżowania i handlu'

No zdecydowana większość ale nie cała, patrz na Mołdawię gdzie jest dużo gorzej