Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 17 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

..NAPRAWIANIE KRZYWD

W licznych przypadkach, dojdziemy do wniosku, że choć krzywdy wyrządzone innym były niewielkie, to zraniły one dotkliwie nasze własne uczucia.

12 Kroków i 12 Tradycji, str.80

Czy uważaliście kiedyś, że krzywda, jaką wyrządziliście wspólnikowi w pracy lub komuś z rodziny, jest tak niewielka, że nie trzeba za nią nawet przepraszać, bo osoba, której ona dotyczy i tak pewnie wcale jej nie pamięta? Jeśli taka osoba – albo wyrządzona jej krzywda – jest wciąż od nowa przedmiotem moich rozmyślań, wprawiając mnie w niepokój lub poczucie winy, to nazwisko tej osoby umieszczam na liście” aktów zadośćuczynienia” i staję się gotowy do szczerych przeprosin, wiedząc, że gdy dopilnuję wypełnienia tej ważnej części mojego zdrowienia, to poczuję się odprężony, a mój stosunek do tej osoby będzie wreszcie pełen spokoju.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Trzeba pomagać innym, nie tylko w naszych modlitwach, ale w życiu codziennym. Jeśli stwierdzimy, że nie możemy pomóc innym, możemy przynajmniej powstrzymać się od krzywdzenia ich.