Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@ms86 mam cały komplet do instalacji ale żadnej przedłużki tego nie ma. A to akurat kuchnia jest więc pewnie z 15 cm obniżę sufit pod jakieś lampki. Więc nie wiem czy coś mi źle zrobili w doborze sprzętu. Bo teraz nie wiem czy jakaś przedłużka z pcv żeby wyjść poza przyszły sufit
via Android
  • 0
@ksiak to że buduję dla siebie a nie na wynajem.
U nas w okolicy nikt z betonu nie buduje. Wszyscy jadą na ceramice. Mi też wszytkie ekipy murarskie odradzały beton, bo wstępnie chciałem tak ze względu na szybkość budowy, mały odpad. Ale na tym chyba zalety betonu się kończą
to że buduję dla siebie a nie na wynajem.


@haxxx: wtedy tym bardziej beton komórkowy jest lepszym wyborem - cieplejszy, mniej problemów przy próbie powieszenia czegokolwiek.

Ale na tym chyba zalety betonu się kończą


@haxxx: porotherm w stosunku do betonu komórkowego:
- akumuluje ciepło,
- jest tańszy
To są jego główne zalety, beton komórkowy jest lepszym izolatorem, łatwiej się buduje, niestety jest droższy, kruszy się. Można brać jeszcze pod uwagę
via Android
  • 0
@ksiak to nie wiem dlaczego w moich na palcach jednej ręki można policzyć domy budowane z betonu.
Skoro niby tańszy i lepszy a nikt z tego nie robi. Może dlatego że to beton
@haxxx: może dlatego,ze każdy robi tak jak ty i sugeruje się znajomymi i ekipami murarskimi,które wola ceramikę bo tam dokładność to rzecz mało spotykana.( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie rozdupca mnie zawsze logika inwestorów w dupie maja izolacje przeciw wilgociowa fundamentów,brak dodatkowego ocieplenia na wieńcach,okna #!$%@? najlepiej tanie. Zwieńczeniem tego wszystkiego #!$%@? wykonana termoizolacja budynku jak i poddasza,ale #!$%@? ja mam domek z ceramiki "una cieplo"
via Android
  • 1
@myrdol jak chcesz to buduj z betonu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Akurat hydroizolacje ma bardzo porządną, okna też. Nie interesuje mnie bylejakość. Więc to nie do mnie tak. Do mnie nie.
@ksiak: to jak zbudowałeś z betonu to wiadomo, że będziesz tego bronił. Jakbym chciał mieszkać w betonie to bym sobie kupił mieszkanie w bloku z lat 70 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@asasello: musi być na stropie, jakby miała być podstropowa to króciec byłby jeszcze krótszy, niby na stropie pe-flex jest napisane że można je przedłużać więc w poniedziałek się z nimi skontaktuje i się dowiem o co chodzi
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haxxx: więc tak. Wymiar 160 to jest nominalny wymiar, czyli rury. Wszystkie kształtki ( kolana, trójniki, itp) mają o ileś mm mniej (powiedzmy o 2, 3 mm). Na moje oko to tam jest właśnie 158, czyli ucinasz rurę na właściwą długość i włożyć ją na ten króciec, na zewnątrz króćca powinno wejść. Później anemostat bez problemu włożysz w ten kawałek rury, bo anemostat jest kształtką i ma mniejszą średnicę niż rura.