Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Nie rozumiem czemu mój różowy tak się na mnie denerwuje. Przeważnie ulice, place czy nawet różne miejsca mają nazwy od nazwisk znanych ludzi. To normalne, że człowiek nie zna wszystkich, w końcu nie jestem doktorem historii. A ona chyba tego nie potrafi pojąć i za każdym razem się na mnie denerwuje jak pytam kim była jakaś tam osoba. Dzisiaj się zapytałem kim był Targow, a wczoraj kim był Dworcow. Reakcja za każdym razem taka sama. ()

#pasjonaciubogiegozartu #heheszki #gownowpis
Pobierz wyjadamzgarnka - Nie rozumiem czemu mój różowy tak się na mnie denerwuje. Przeważnie ...
źródło: comment_15974117986HU0JxgESfZpBZ9xmjNf3w.jpg
  • 9
Wiktor Schodow


@PatrickdeVries: Nie Wiktor, tylko Aleksiej

"Schodow Aleksiej Andriej

Jeden z najbardziej zasłużonych radzieckich budowlańców, który uczył się fachu od takich mistrzów, jak Działow czy Ratuszow. Uznał on, że w dobie postępu należy wymyślić wygodniejszy niż dotychczasowy sposób wchodzenia do mieszkań robotniczych (polegający na wspinaniu się po linie i wejściu oknem). Skonstruował on konstrukcję ze stalowych prętów zespawanych ze sobą, przypominającą klatkę, wewnątrz której umieścił rodzaj spiralnej drabiny, na szczeblach
@wyjadamzgarnka: Tego też niestety nie wiem, ale na pocieszenie powiem Ci, kim był Jednokierunkow

"Jednokierunkow Piotr Michaiłowicz

Jednokierunkow był dziewiętnastowiecznym urbanistą, zaangażowanym głównie w prace przy rozbudowie szybko powiększającego się Petersburga. Jego wprawne oko natychmiast zauważyło, że wąskie uliczki starego miasta zapychały się, nieprzygotowane na postępujący napływ ludności. Dlatego też zaproponował on, aby w przypadku co ciaśniejszych uliczek zamknąć ruch z jednej strony, co zapobiegnie zatorom formującym się, kiedy dwa powozy