Wpis z mikrobloga

@Lewo: są dwie wersje, takie jak wymieniłeś. Jedna z nich jest na metalowe haki. Haki są 3 - dwa na gorze sakwy, które po prostu zaczepiasz o rurę bagażnika, i jeden na dole odwrotny, który napręża mocowanie sakwy i ogólnie stabilizuje całą konstrukcje. Drugi system to nie wiem, nie mam, nie wypowiem się.
@Lewo: trudno powiedzieć, bo na stronie nie ma ani zdjęć mocowania, ani odpowiedniego opisu, ale wydaje mi się, że to są te zwykle, bo te z tym mocowaniem nazywają się „Click system”.

Ja mam 30 litrów i to jest wystarczająca pojemność na krótkie wycieczki, pod warunkiem, że namiot, śpiwór, materac/karimata będzie poza sakwą. Jak masz więcej rzeczy do zabrania to lepiej weź 60 litrów. Są sporawe, ale nie zabraknie miejsca.
@artur200222: tylko 0.5kg kolejne dojdzie :)
ale chyba kupię 60L bo nie zamierzam do kierownicy niż przyczepiać i chyba odpuszczę sobie koszyki na widelec + torba żeglarska.

Jak patrzę
http://crosso.pl/pl/produkt/dry-60/
tu jest konkretnie napisane, że mają te haki i waga to 1750g i taka cena (czyli waga i cena przed promocją się zgadzają)
http://crosso.pl/pl/produkt/dry-60-click-system/ droższe i waga 2000g

Czyli z dużą pewnością haki. Zobaczymy czy uda mi się to zamocować.

Jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewo: ja 2 tygodnie temu jeździłem z sakwami 60L przez 5 dni. W jednej miałem namiot Coleman Darwin 2 + ciuchy przeciwdeszczowe + zapasowe buty + jakieś duperele. W drugiej miałem śpiwór + lżejsze ciuchy. Pomieściło się akurat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lewo: miałem mała torbę (ok. 1.5 L) na ramę gdzie był tylko powerbank do telefonu. Była też karimata bezpośrednio na bagażnik między sakwy i dodatkowo mały plecak rowerowy z jedzeniem. Ale w sumie ciuchów miałem trochę za dużo więc gdyby nie to to może udałoby się jedzenie upchnąć do jednej z sakw.
@Lewo:

Czyli z dużą pewnością haki. Zobaczymy czy uda mi się to zamocować.


Najlepiej do sakw crosso mieć bagażnik crosso. Jeśli chodzi o inne bagażniki to raczej powinno też pasować, ale ważne jest to, żeby bagażnik miał otwór na hak dolny sakwy. Bez tego zamocujesz sakwy tylko na górne haki i będą niestabilnie zamocowane, ogólnie musiałbyś kombinować.

Myślisz, że warto do tego jeszcze dorzucać torbę


Na te pytanie musisz sam sobie