Wpis z mikrobloga

ja używałam tego co wkleił kolega, to wychodzą normalne, aczkolwiek momentami aż za sztywne. wolę opcję z dodatkiem budyniu zamiast mąki :P są fajniusie elastyczne i ładnie pachną :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@droid43210: ja stosuje najłatwiejszy do zapamiętania przepis
1 jajko (chyba że M to dwa)
1 szklanka mąki
1 szklanka wody gazowanej
1 szklanka mleka
1 łyżeczka cukru waniliowego
2 łyżki oliwy, szczypta soli,
Patelnie natłuszczam tylko na poczatku, zawsze mi wychodzą, nawet super cienkie nie przywieraja i dają się obracać podrzutem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Paczek_w_masle: no właśnie piszę, że mi wychodzą tak na zwykłej z pepco, to po co przepłacać? Mniejszy ogień i czekać.
Jak się dobrze zetnie lekko potrząsać - woda w naleśniku się zamieni w parę i zrobi się poduszka pomiędzy naleśnikiem, a patelnia. Ale do tego nie potrzeba kosmicznej technologii i kamienia ze starożytnego Egiptu, tylko odpowiedniej konsystencji ciasta.
@droid43210: No, jak na pierwszy raz i tak całkiem dobrze poszło. Faktycznie, trochę za mało mąki, być może problemem była też zbyt niska temperatura patelni.
BTW, jeśli patelnia była nowa, to i tak powinno się dać na niej naleśniki zrobić. No i rzeczywiście jest dobrze posmarować patelnię tłuszczem za pomocą ręcznika papierowego.