Wpis z mikrobloga

Dzień dobry!
Pierwsze "glizdy" zjedzone. Wczoraj mięsny obiad i podwieczorek, kolacja znowu na serowo. Ptak zadowolony. Rano trzeba było dobrze posprzątać. :)
Opite, najedzone i do pudełka. Na głowie widać pierwsze, małe piórka. Zaczynamy dzień 4!

#zwierzaczki #zwierzeta #smiesznypiesek #czesiekthekos #ptaki
Pobierz Krzewka - Dzień dobry!
Pierwsze "glizdy" zjedzone. Wczoraj mięsny obiad i podwieczore...
źródło: comment_1597210009ek0aQuQ4y76iKLqSQ7qYtE.jpg
  • 106
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Krzewka: nie dawaj mu samego mięsa bo padnie. Biszkopt z wodą działa bardzo skutecznie. Dodaj też troszeczkę soli, dosłownie ociupinke do biszkopta. Jeśli nie padnie, rób pastę z biszkopta płatków owsianych i nasion słonecznika na wodzie. Tak go odkarmisz.
@wilku88: @Krzewka W sumie faktycznie bardziej przypomina wróbla niż kosa, więc dżdżownic bym mu nie dawał. W takim przypadku najlepsza byłaby papka z ziaren (np. z mieszanki dla małych papug) zmielonych w młynku do kawy i zalanych ciepłą wodą.
Ale lepiej, żeby się @aaadam91 najpierw wypowiedział.

Dzwoniłeś do tego azylu? Coś w końcu odpowiedzieli? Oni w tym okresie w roku mają pełne ręce roboty i mogą nie mieć czasu na odbieranie
@paramyksowiroza Kupiłem właśnie ziarna dla małych papug. Zmiksuje to dzisiaj i podam do stołu.
Codo azylu to olałem i znalazłem inny. Bliżej, odstawie ptaka jak trochę podrośnie. Jeśli byłby to jakiś drapieżnik jak sowa czy jastrząb albo pustułka to choćby z jajkiem można zasuwać na miejsce.
@Krzewka: odstaw go tam jak najszybciej. Rozumiem jako milosnik ptakow ze jest pokusa opiekowac sie maluchem ale im szybciej tam trafi tym wieksza szansa, ze przezyje, oswoi sie z przedstawicielami swojego gatunku, zdziczeje i bedzie na tyle samodzielny by wypuscic go na wolnosc. Jedynaki to szczegolna kategoria ktora potrzebuje towarzystwa swojego gatunku.
Udomowienie i koniecznosc pozostania pod opieka czlowieka to tragedia dla dzikiego ptaka i porazka opiekuna.
Dopoki nie bedzie pewnosci
@Krzewka: podczas karmienia i zaraz po czekalbym tez az zrobi kupe, wydaje mi sie ze powinien robic po jedzeniu i powinna byc zaraz zabierana zeby z nia nie siedzial przez cala noc.