Wpis z mikrobloga

  • 3
To nie kos zmień tag :) Pod poprzednim wpisem napisałem, mazurek\wróbel, wystarczy wpisać w google, piskle kosa wygląda inaczej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Wijj Taki ze mnie ornitolog. Trudno. Najwyżej kos okaże się wróblem... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie umiem zmienić tagu tak, żeby zostawić "followersów". Pewnie się nie da...
  • Odpowiedz
@Krzewka: jesli jest karmiony z ręki to nie chce cie martwić ale jest już imprinted tzn nie nadaje się do wypuszczenia na wolność ze względu na ludzką ingerencję w nauke zachowań. Bedzie kojarzył człowieka z pożywieniem i nie będzie czuł przed ludzmi strachu przez co będzie zachowywał sie w sposób niebezpieczny dla swojego życia.
  • Odpowiedz
  • 1
Ogólnie wciąż istnieje duża szansa, że niestety padnie, z takimi piskalkami to trochę loteria czasem padną po 1 dniu od znalezienia, czasem po 5 a czasem przeżyją. Odchowywałem już sporo takich zawsze trzeba się spodziewać najgorszego, mimo wszystko powodzenia ;) .
  • Odpowiedz
Można tak sobie wychowywać kosa? Pytam bo zerknąłęm na tę stronę towarzystwa ochrony ptaków a coś mi się kojarzyło, że nie można trzymać dzikich zwierząt (chyba że kos się do nich nie zalicza)
  • Odpowiedz
@Krzewka: nie dawaj mu sera, to stary sposob odkarmiania i juz od jakiegos czasu ornitolodzy mowia, zeby od tego odchodzic na rzecz robali i moczonego zboza (zalezy, czy gatunek ziarnojada czy robakojada)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kicipuci Karmie go ostatnio ciętymi dżdżownicami. Zajada się. Jeśli to faktycznie ziarnojad, to czytam, że młode wroble jedzą dżdżownice. Nie wiem jak mazurki...
  • Odpowiedz
@Krzewka: az tak sie nie znam, poszukaj jakichs grup ornitologicznych na fejsie. ja te strzepy wiedzy mam z forum weterynaryjnego, gdzie lekarze jedni drugim doradzali w pigulce jak odchowac to czy tamto
  • Odpowiedz
@Krzewka: dzdzownice to nie jest dobry pokarm jesli to faktycznie ziarnojad! One ich dobrze nie trawia i moze byc niedozywiony.
To juz zostan przy mieszance serowej bo jest bardziej uniwersalna Mozesz skombinowac larwy macznika jako zrodlo bialka tylko musisz zabijac przed podaniem.
  • Odpowiedz