Wpis z mikrobloga

@Krzeslowswetrze: Stock splits do not affect short sellers in a material way. There are some changes that occur as a result of a split that affects the short position, but they don't affect the value of the short position. The biggest change that happens to the portfolio is the number of shares being shorted and the price per share.15 kwi 2020
I to info serio jest warte +6.5% w aftermarket trading?


@Anien: to info jest generalnie warte 0%, po prostu to co widzimy to handlarzy amatorów którzy kupują nie dlatego że ma to sens tylko dlatego że jest szum wokół spółki :)

Cały ten split - w mojej ocenie - został zainicjowany z tylko i wyłącznie jednego powodu. I oczywiście nie jest nim dostępność dla robinhoodowców bo warte >$100b spółki w dupie
@germijak: co masz na myśli? W sensie co ma Enron do splitu? Przecież split to dość standardowa operacja na giełdzie, chyba tylko Berkshire Hathaway się upiera i go nie robi na akcjach serii A (NYSE BRK.A) ale i tak w zamian wyemitował tanie akcje serii B (NYSE BRK.B)

Zresztą ja nie rozumiem za bardzo tych porównań z Enronem - Enron rósł na papierze bo robił sztuczki księgowe. Tesla rośnie i faktycznie
@gatineau: Wszystko działa do momentu, w którym przestaje działać. Gdyby kurs spadł do poziomu sprzed roku, ludzie nazwaliby to końcem Tesli, a Elon mógłby nie mieć pieniąszków na dalszą zabawe w baterie. W takim momencie robienie splitu, by tworzyć akcje pracownicze, jest sygnałem świadczącym, że z finansami dzieje się coś nie tak. Zamiast $$$ pracownicy dostają papier, który jest mega drogi i ciężko powiedzieć, ile będzie wart za kilka lat. Czyli
Gdyby kurs spadł do poziomu sprzed roku, ludzie nazwaliby to końcem Tesli, a Elon mógłby nie mieć pieniąszków na dalszą zabawe w baterie.


Czemu Tesla miałaby "nie mieć pieniążków" tylko dlatego że ludzie - błędnie - nazwaliby coś końcem Tesli? Tesli skończą się pieniądze jak skończą się pieniądze a nie jak spadnie kurs akcji. Media strasznie nakręcają tą modę na myślenie "kurs leci na pysk, spółka upada!" albo "kurs rośnie, spółka świetna!"
Czego konkurencji brakuje oprócz baterii?


@germijak: a a propo tego to przynajmniej brakuje im baterii. Jak Amazon wchodził na rynek e-commerce to konkurencji brakowało absolutnie nic, w Amazonie nie było niczego specjalnego oprócz innowacyjnej kultury i geniusza u sterów. A konkurencja i tak przegrała i dopiero teraz - 2 dekady później - wraca do gry.
Tesla tego jeszcze nie miała


@germijak: prawda ale nie jest to coś nieuniknionego. Może przyjdzie "sprawdzam" i kurs padnie na pysk a może spółka będzie handlowała stabilnie przez dekadę aż firma "dogoni" przegrzany kurs.

Jest też opcja że skłonny do ryzyka Musk gdzieś przeholuje i faktycznie doprowadzi do strukturalnego bankructwa spółki, Tesli jeszcze bardzo daleko do bycia Amazonem ($25b free cash flow!!!) - parę błędnych decyzji i niekorzystna sytuacja makro mogłaby
@gatineau: Ja nie twierdzę, że Tesla upadnie. Powiązanie ze SpaceX oraz ten kosmiczny projekt internetowy jest zbyt duży, aby USA pozwoliło na ich upadek.
Jednakże nie mam wątpliwości co do napompowanej Tesli, bo w tym roku naprawdę dzieją się na niej cuda. Tego typu wzrosty były na BTC, gdy był najmniej stabilny. Dobra korekta na wykresie tygodniowym na pewno by pomogła, niestety w erze helicopter money wszystko jest możliwe.