Wpis z mikrobloga

#uk #nieruchomosci #wynajem #anglia #mieszkanie #prawo

Jest afera. Co mi grozi za to????
Wynajmuje pokuj od 3 lat od anglikow. Bez umowy wszystko na gebe. Za rent placilem w wiekszosci gotowka a ostatnio przelewem.

Od ponad 1.5 roku dogadalismy ze beda wynieniane dywany ktore i tak juz byly szare i stare. Rowniez kran w hednej z łazienek przestal dzialac. Woda w boilerze nie grzeje. Nic nie zostało jeszcze naprawione.
Zaczynam sie zastanawiac nad zmiana mieszkania i mam zamiar nie placic rentu przez 3 ostatnie miesiące za kare za to ze mnie olewaja.


Nigdy bym czegos podobnego nie zrobił ale czuje sie wyzyskiwany.
Co mi grozi w mojej sytuacjii? Czy w przyszlosci moge miec problemy z kredytem na mieszkanie tu w uk?
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamsowaanon: oficjalnie to Ciebie na tej chacie nie ma jak nie macie umowy. Ty możesz nie płacić, oni mogą zadzwonić na policję, że im bezprawnie okupujesz mieszkanie. Opcji jest sporo. Co do kredytów to nie ma nic w związku, bo przecież nie masz żadnej umowy.
@Jednorybek: bede ich zbywal z placeniem rentu tak jak oni mnie oszukują i mamia mnie z naprawami. Dodatkowo powiem im ze ze wzgledu na covid mam klopoty z pracą ale jak sie odbije to zapłacę za rent. Co nie bedzie mialo miejsca oszywiscie
@adamsowaanon: no wiec, skoro obiecali, a nie dotrzymali słowa, to czemu się po prostu nie wyprowadzisz?
Troszkę nie rozumiem, jak chcesz im nie płacić przez trzy miesiące? Przecież jak im nie zapłacisz to Ci sami podziękują po tygodniu. Chyba, ze płacisz wstecz co kwartał
ok w takim razie mam nadzieje że Anglik zgłosi w councilu ze mieszkałeś tam tyle lat bez rejestracji


@Paula_pi: Anglik go nie zgłosi, skoro nie ma umowy. Obaj są niepoważni, jakąś patolą mi to zajeżdża, czy innym kombinatorstwem. Ma co chciał.