Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem na małym VPS https://mattermost.com czyli klon slack.com
Wygląda fajnie, bardzo szybkie, lekkie, napisane w GO.
Kupiłem VPS z 2GB RAM ale już widzę że 1GB by wystarczyło.
Mozna dokupić wersję Enterprise za $3.25/miesiąc która dodaje m.in. konta gościa itd.
Myślałem żeby może jakąś wtyczkę do tego napisać, w ramach szkolenia z golang.

Macie jakieś doświadczenia z Mattermost?

#programowanie #golang #slack #mattermost
nicethanos - Zainstalowałem na małym VPS https://mattermost.com czyli klon slack.com
...

źródło: comment_1597171220AR6pl0NGvICv0sCToSrDvs.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@nicethanos: trochę problematyczne przy upgradzie jak się nie przeczyta manuala, potrafi wywalić assety, no i jak to selfhosted, trzeba zadbać o certy żeby dostawiać powiadomienia. Czemu nie Slack?;)
  • Odpowiedz
Slack jest #!$%@? drogi i przereklamowany. Jedyna wartość jaką wnosi to marka jaką jest w biznesie.

@StalowyOjciec: wut. IMO ani drogi, ani przereklamowany, najlepsze narzedzie do komunikacji z jakim mialem do czynienia, zreszta prawie kazdy u mnie w firmie mysli podobnie. Jestesmy bardzo zadowoleni z tego jak to smiga i nie widze alternatywy. No ale co kto lubi.
  • Odpowiedz
To policz sobie jak masz firmę 50 osób ile zapłacisz kwitu w ciągu roku i nagle oczy się robią jak pięciozłotówki bo ja za ten hajs a nawet mniejszy postawię skalowalnego mattermosta i zautomatyzuje obsługę administracji wokół niego. Dorzucę nawet tuzin wtyczek.
  • Odpowiedz
@nicethanos: z perspektywy usera bardzo fajny komunikator. W mojej firmie podzieliliśmy sobie wszystko ładnie na techniczne, biznesowe i offtopowe wątki w ramach zespołu + kanały tematyczne i trzeba przyznać, że zrobił się porządek w komunikacji
  • Odpowiedz
@StalowyOjciec: w mojej firmie dzial techniczny to niecale 200 osob, wiec to jest jakies £1k miesiecznie (realnie mniej przy billingu za aktywnych uzytkownikow), przy tej skali to nie sa duze pieniadze.

Dlugoterminowo na pewno tak jak mowisz, gola kwota wyjdzie mniejsza - generalnie po prostu przy uslugach subskrypcyjnych placisz za to ze klikniesz, samo dziala, w razie czego masz support, nie martwisz sie o nic ani nikt nie musi poswiecac czasu
  • Odpowiedz
@sz__po: wiesz może o co chodzi z komunikatem (przy starcie)?
The platform binary has been deprecated, please switch to using the new mattermost binary

W skrypcie startowym mam ustawione żeby uruchamiał /opt/mattermost/bin/platform (wg. dokumentacji) ale widziałem że ludzie ustawiają /opt/mattermost/bin/mattermost
Wiesz coś na ten temat?
  • Odpowiedz
@StalowyOjciec: No nie wiem czy jest aż taki drogi, żeby wchodzić w selfhosted. Duże (>1000) organizacje mają na tyle dobrą stawkę od slacka, że nie opłaca im się utrzymywać własnego rozwiązania. Z selfhosted problem jest taki, że jest dobrze, dopóki jest dobrze.

No i nie zapominaj, że księgowi wolą opex a nie capex ;-)
  • Odpowiedz
@sz__po: tylko, że chmura to nie capex a właśnie opex. Nie stawiałbym tego na kupionym sprzęcie w biurze bo nie ma takiej potrzeby. Slack jest najdroższy dla średnich firm, niestety.
  • Odpowiedz