Wpis z mikrobloga

Uszanowanko wykopowe świry.
Chciałbym wam się pochwalić się jak to użytkownik @wodna zainspirował mnie do stania się ogrodnikiem, fascynatem hydroponikowym oraz biurowym botanikiem.
Zacząłem na początku od bazylii. Niestety po 12 razie ucinania kawałka i wkładania do wody kończę z zwiędłymi smutasami . Stwierdziłem, że chyba nie nauczę się tego. Ze względu, że u mnie w biurze trochę pusto się zrobiło przez prace zdalną kolegów i koleżanek, a wyimaginowani to nie to samo, stwierdziłem że muszę sprowadzić sobie jakiś przyjaciół z którymi mógłbym współdzielić wspaniałe chwile.
Pomimo niesamowitego sukcesu hodowania rzeżuchy na wacikach za 50 zł i wodzie, to nie mogłem zdzierżyć takiej porażki że nie umiem in to bazil. Ale dla testu stwierdziłem że jeśli rzeżucha się tak da na wodzie, to może pójdę o krok dalej i wezmę inne ziarenko. Tzn takie większe i wyrośnięte. Ale no w sumie to nie ziarenko. Wziąłem czosnek. (ʘʘ)
Pod ręką wtedy miałem butelkę Cisowianki. Przekroiłem górną część, odwróciłem do góry nogami, ułożyłem na szyjce w około gromdkę czosnku i wlałem do butelki tyle wody aby tylko lekko dotykało dolnej części ciosnku.
Po tygodniu już można było zobaczyć fajne rezultaty. Tak sobie czosnek rósł i rósł aż zaczął mnie wnerwiać.
No cóż. Teraz mam szczypior czosnkowy który wywaliło poza skalę. Ten pasożyt chleje teraz tyle wody w ciągu doby, że muszę dolewać po szklance wody codziennie. Najgorsze są weekendy, ponieważ w poniedziałki wpadam a on do mnie. Ziomek weź no, suszy - Szczypior leży i umiera jak po jakieś libacji. (°°

Ale ogólnie polecam. W komentarzach więcej zdjęć.

Szczypior pachnie ładnie, ma posmak czosnku oraz nie wali Ci z japy jak zjesz. A no i widzę, że zaczął mi rosnąć czosnek w czosnku.

#ogrodnictwo #korposwiat #biurowabotanika #czosnek #chwalesie
Pobierz Creativ21 - Uszanowanko wykopowe świry. 
Chciałbym wam się pochwalić się jak to użyt...
źródło: comment_1597151013J1x0b8k5Zk4elUgh1pVRTy.jpg
  • 10
@Creativ21: Przy bazylii gnicie przez niezmienianie wody to najczęstszy problem, jak sie zmienia to jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°) I najlepiej bez chloru. I ogólnie przy sadzonkowaniu nakrycie czymś żeby była duża wilgotność pomaga, liście szybko tracą wode a nie ma korzeni żeby ją pobrać, trzeba ją jakoś zatrzymać. Przykrywaj sobie jakimś kubkiem plastikowym przezroczystym
@Creativ21: jak do zbiorniczka z wodą włożysz napowietrzacz do akwarium to nie będziesz musiał zmieniać wody prawie w ogóle i będzie szybciej rosło dzięki tlenowi, który korzenie bardzo lubią. Do tego jak użyjesz wody destylowanej i nawozów do hydroponiki (np. z Ikea), to możesz się śmiało nazwać zaawansowanym amatorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=SogMeVWaXBE