Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy od #stronglifts jak często i w jaki sposób mierzycie maksy?

Trenuję już jakiś czas z większymi lub mniejszymi przerwami - raczej jako ogolnorozwojówka i uzupełnienie treningów cardio. Nigdy nie czułem potrzeby mierzenia swoich maksów, bo dla mnie wyznacznikiem była ogólna objętność treningu, no ale ostatnio sie zastanawiałem, że może powinienem sprawdzić i tutaj pojawiło się u mnie parę kwestii:

1. Jak dobrać ciężar do maksa? Powiedzmy robię przysiady 5x5x120kg. Jak będę chciał spróbować maksa 1x150kg i go zrobię, a potem 1x155kg i go nie zrobię to jest duże prawdopodobieńśtwo, że bym 155kg zrobił, gdybym się nie zmęczył tą próbą 1x150kg. Kumacie o co chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Czy robicie rozgrzewkę jak do normalnego treningu? Na przykładzie mojego normalnego kucania to robię np. 1x10x20kg, 1x5x60kg, 1x3x90kg, 1x1x105, a potem 5x5x120kg. Czy jak chcę w jednej próbie podnieś 150kg to powinienem się jeszcze jakoś rozgrzać pomiędzy 105 a 150? Jak to się ma w stosunku do wątpliwości z pierwszego punktu? Czy nie zmęczę się za bardzo i przez to mój maks nie będzie czasem wypadkową objętości rozgrzewki?
3. Czy po próbie maksów robicie jeszcze jakiś trening, czy już odpuszczacie? Jeśli robicie to jak z jego objętością?
4. Czy do pomiaru maksów prosicie kogoś do asekuracji, czy robicie zazwyczaj sami?

Sorry za takie pytania, ale ja raczej jestem typem kolesia co śledzi progres w excelu, więc jakbym miał stracić dzień treningowy na mierzenie maksów to wolałbym to zrobić porządnie.

#silownia #trening #powerlifting
  • 2
@nalej_mi_zupy: rób rampe, mowisz ze robisz 120 na przysiad to dołóż jeszcze 10kg zrob przysiad, jak bedzie latwo odpocznij chwile i znowu dorzuc i tak dalej, asekuracja do wyciskania Ci się przyda, przy przysiadzie mozna zrzucic sztange a przy martwym mozna puscic
@nalej_mi_zupy:

Rozgrzewka, podejście do maksa powinno wyglądać mniej więcej tak w twoim wypadku
5x20kg 3x60kg 1x80kg 1x100kg 1x120kg 1x130kg 1x140kg 1x150kg.... i dalej jak było lekko znowu skok 10kg, jak było ciężko ale myślisz że dasz radę więcej to skok 5kg.

Bierz zawsze asekuracje, zwiększy to pewność siebie, a to jest jednak kluczowe przy 1RM

Sorry za takie pytania, ale ja raczej jestem typem kolesia co śledzi progres w excelu, więc