Wpis z mikrobloga

@TheUniverseOfMemory: Czy praktykujesz jakies 'hacki' ktore na pierwszy rzut oka nie maja nic wspolnego z nauka lub konkretnie treningiem pamieci a ktore pomagaja z samodyscyplina i przez to koniec koncow z nauka... np. branie zimnych prysznicow, medytacja, techniki oddychania, itp itd :)
  • 7
  • Odpowiedz
Ciezko nazwac je hackami, bo tak zyje, ale

1) Posty 16 h. Jesli pilem alkohol albo jadlem duzo weglowodanow to zdarzaja sie dluzsze. Przestawienie procesow energetycznych z tych spalajacych glukoze jak glikoliza, na te spalajace tluszcze (np. beta-oksydacja) daja niesamowita jasnosc umyslowa

2) Wiele sesji delikatnych cwiczen w ciagu dnia, jako przerywniki w nauce

3)
  • Odpowiedz
@Daga1989: Medytacje i tym podobne mi nigdy nie lezaly, choc probowalem. Czesto sa to rzeczy indywidualne. Jak czytam artykuly, co robia ludzie sukcesu i widze zielona herbate i medytacje, to mi zylka skacze. Niektorzy to robia, niektorzy nie. Najwazniejsze to znalezc swoj rytm i to co dziala dla Ciebie! :)
  • Odpowiedz
O to bardzo ciekawe, rozumiem ze jest to Dieta Keto lub podobne zalozenie intermittent fasting 16/8 czyli ogranicznie weglowodanow do minimum. Chcialam sprobowac jakis czas temu ale odstraszylo mnie to ze wlasnie trzeba byc swiadomym ile carbs ma wszystko co sie je, i nawet zdrowe przekaski typy surowe orzechy maja carbs, owoce.. no praktycznie wszystko i chubs trudno samemu ulozyc sobie taka diete ktora bylaby jednoczesnie prosta do przygotownia, smaczna i wartosciowa
  • Odpowiedz
Ale musze w takim razie ponownie sie zainteresowac,moze zupelnie niepotrzebnie sie odstraszylam moim wyobrazeniem ze to niebotycznie trudne
  • Odpowiedz
Bardzo dziekuje za Pana czas i odpowiedzi na wszystkie pytania, jestem bardzo wdzieczna!!!! Wszystkiego najlepszego na przyszlosc, duzo sukcesow
  • Odpowiedz
Ostatnie pytanie mam czy masz mentora (ha, wielkie slowo) albo poprostu kogos chociazby z YouTube kogo subskrybujesz i czerpiesz Inspiracje i wskazowki dla jak sie lepiej/efektywniej uczyc, wiem ze jest wiele ksiazek na ten temat napisanych ale wlasnie mam na mysli osobe zyjaca ktore przez media spolecznosciowe dzieli sie swoimi przemysleniami/odkryciami i myslisz ze jest naprawde wartosciowa?
  • Odpowiedz