Wpis z mikrobloga

Jest tu ktos od serwisu lodowek?
Zauwazylem, że skrapla się i zamarza woda na samym dole zamrażalnika. Czysciutka woda. Pod szufladą tworzy sie tafla. Docisnałem drzwi pasami, aby sprawdzić czy to wina uszczelki, ale mimo to woda zbiera się. Zdemontowałem wewnętrzny plastik ale nie wiem co tu sprawdzić. Jakies sugestie co zweryfikować jeszcze?
#dom #mieszkanie #naprawa #pytanie #kiciochpyta #agd #majsterkowanie #niebieskiepaski #pytaniedoeksperta @RycerzSzaregoMelanzu: @kibiklops:
widmo82 - Jest tu ktos od serwisu lodowek?
Zauwazylem, że skrapla się i zamarza woda...

źródło: comment_1597072276JfXuEJDxuc2SaLL8ltwF3K.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@kibiklops: rozmrazałem, odkurzyłem po zdjeciu blach od tyłu, dociskałem pasami drzwi, kręciłem pokretlami - reaguje odpowiednio. mam wlozony termometr z sondą (w zaleznosci od ustawienia mam temperatury -13 do -19) i wpięty miernik zeby monitorować zuzycie pradu, które po uwzględnieniu temperatury sierpniowych - chyba w normie.
  • Odpowiedz
@widmo82: To skoro zlokalizowaleś wężyk od skroplin z tyłu lodówki to może spróbować przepchać zanieczyszczenie od drugiej strony jakimś elastycznym przewodem czy czymś podobnym. U siebie tak bym próbował, ale żeby nie było, ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.
  • Odpowiedz
@RycerzSzaregoMelanzu: mógłbym spróbować, ale zapakowałem zamrazalnik i nie moge sobie pozwolic do weekendu na jego ponowne rozmrazanie i rozbieranie lodowki a wygląda na to, ze musze sciąnąć plastik ktory widać na pierwszym zdjeciu na górze (chyba jest na wcisk/zatrzaski)
  • Odpowiedz
@widmo82: u mnie w Samsungu też był taki objaw jak u Ciebie. Przyczyną był niedrożny kanalik odprowadzenia wody z odszraniania. Kanał z tyłu lodówki był zakończony taką rurką z gumki która, jest spłaszczona na końcu i nie puszcza powietrza, ale woda powinna przez nią grawitacyjnie przepływać. W moim przypadku jakimś cudem się skleiła i nie przepuszczała nic. Udało się to przetkać kawałkiem druta, nie uszkadzając tej gumki.
  • Odpowiedz
@EndriuC: Tak jak pisałem, moja rurka na górze jest sucha, więc skropliny nawet do niej nie wpływają. Mimo to wyciągnąłem ją i przeczysciłem, była drożna.
  • Odpowiedz