Wpis z mikrobloga

Dobra mircy skończyłem w końcu te Informatykę.
Jak znaleźć pracę w tym gównie bo wchodzę na pracuj.pl na przykład a tam dosłownie tysionc ofert dla midów, 150 dla seniorów a dla juniorów 50 XD. I jeszcze 20 staży. W dodatku wchodzę w pierwsza ofertę junior z góry trochę zdziwiony bo widełki 11-12 tys a tam po angielsku że szukają młodych deweloperów co najmniej 3 lata doświadczenia XD. A w ogłoszeniach na mida widzę że niektórzy proszą o co najmniej 2 lata XD.
Mam wrażenie że oprócz tysięcy absolwentów informatyki która jest teraz bardzo popularnym kierunkiem są też ludzie po zwykłych kursach i juniorów jest jakieś 20 razy więcej niż midów a ofert 20 razy mniej. Czy to koronaświrus namieszał? Bo co mam w końcu ten papier i mam iść do jakiejś gówno pracy biurowej bo się firmom nie chce wydawać pieniędzy na bezużytecznych juniorów?
Czy po prostu jest jakaś tajemna strona z ofertami dla juniorów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #programista15k #zalesie
  • 44
@kabasyl: Na githuba to i tak pewnie nikt nie spojrzy a masowa wysyłka CV gdzie popadnie będzie również oznaczać masowy brak odpowiedzi a jeżeli nawet taka będzie to prawdopodobnie tylko na tym się skończy. Po jakimś czasie odechce się wysyłać w ogóle CV.
@motoinzyniere: myślałem że się na staż dostanę a tu staży nie ma xd. Nie wiem no stary myślałem że jedyny staż z jakim może być problem to ten w googlu a nie #!$%@? byle jaki byle doświadczenie leciało. A i nie mam inżyniera.
@Yolanty: nie no spoko, piszę tylko, że przespałeś

na przykład kumpel po technikum informatycznym zrobił świetny projekt symulacji chmur, dzięki temu zatrudnili go w jakimś korpo, przy tym zaczął zaoczne ze mną, na 3 roku zmienił firmę i już robił na b2b za słynne 15k

tak to się kręci, naucz się, że it to wyścig szczurów, nawet na seniora prędzej wezmą kogoś kto po pracy jeszcze klepie 4h swoje projekty i
@steppenwolf90: czyli jednak te projekty mają znaczenie? No nic coś wymyślę a tymczasem zaleje staże, praktyki i inne juniory kopiami tego samego mojego CV najwyżej z innymi klauzulami.
#!$%@? może trzeba było iść na zaoczne xd. W sumie jedyny mój kolega który ma pracę w IT studiuje zaocznie. Na dziennych to nie bardzo mi się chciało jeszcze samemu pracować jak miałem perspektywę kolosa ze statystyki u Pana tfu prof Zielińskiego.
Z
@Yolanty: Na pewno nie ma sensu wysyłać CV tam gdzie pracy się nie dostanie. Nie mówię żebyś nie wysyłał CV ale przynajmniej powinieneś jakoś filtrować te ogłoszenia. Oszczędzi Ci to wiele nerwów. Najlepiej takie które najbardziej pasują np. ze względu na technologie które znasz.