Wpis z mikrobloga

Zarządzanie to dobry kierunek?Jak ktoś pracuje to mam pytanie, gdzie ?, bo w statystykach zazwyczaj jest wysoko w zarobkach, dziaj na yt oglądałem, że jest tam 5 kierunkiem po którym najwięcej się zarabia, a zawszsze myślałem, że to gównokierunek
#studbaza #studia
  • 7
@daxter501: jest wysoko w zarobkach, bo idą na niego bardzo często dzieci rodziców, którzy już mają firmę i taka osoba od razu obejmuje wysoko płatne stanowisko. Bez znajomości z tego co słyszałem jest ciężko, ale mój kolega na UW znalazł pracę w banku już na studiach, więc da się, ale zarobki są właśnie zaburzone i mają mało wspólnego z rzeczywistością dla "zwykłego" studenta.
@daxter501: 20 lat temu nagle każda Wyższa Szkoła Gastronomii, Technik Komputerowych, Logistyki i Wszelkiej Szczęśliwości pootwierała zarządzania i na świat wylęgło się pełno magistrów zarządzania / ekonomii.
Czy warto? Jak w każdym otwartym zawodzie - jak masz pomysł na siebie i wiesz jak realizować to te studia nie zaszkodzą; a jak niesteś niezaradny życiowo - nie rozwiążą żadnego problemu.
Ad tego, co pisał @pawqoo - jeszcze 20 lat temu absolwenci bankowości
@daxter501: i jeszcze w temacie "czy warto" - duże uczelnie biznesowe, najlepiej takie, które nie trzymają malutkich grup dziekańskich lecz pozwalają na swobodne formowanie grup przez studentów z całego rocznika (lub kilku) - ich zasadniczą zaletą jest to, że potem będąc w biznesie co i raz spotykasz znajomych ze studiów / kół naukowych / itd.
Chodzi nawet nie tyle o "załatwianie sobie roboty po znajomości" co o ułatwienie kontaktów biznesowych ...