Wpis z mikrobloga

@Piter232: Ogólnie nie oglądam Kolonko, ale co do pierwszego to tak...

Gdyby podobnego czynu w Polsce dopuścił się ktoś o ultraprawicowych poglądach, to na pewno by o tym poinformowano.

Zatem w pierwszej sprawie to Kolonko ma rację, a dalej nie chce mi się oglądać.
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: No i g---o prawda, w pierwszej informacji (podkreślam, pierwszej informacji) odnotowano by sam fakt takiego zdarzenia. Tylko to wytknął Machała i to jest prawda (i nieprawda Kolonki).
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: Ale co "następnych"? A co to miało być, wielki news na pół świata roztrząsany na żywo we wszystkich stacjach? Nie, to była wiadomość, jakich tysiące w agencjach prasowych, uznali ją za ciekawą, więc wrzucili. Okazało się potem, że jakiemuś typowi o------o i nie był to "atak terrorystyczny", to zostawili temat, bo nic z tego się wycisnąć nie dało (no, za wyjątkiem bohaterskiego Maxa, który dorobił całą teorię na ten
  • Odpowiedz
@Piter232: Nie oglądałem odcinka, więc nie wypowiem się na temat tego, co było dalej, ale fakty są takie, że muzułmanie mają inne poglądy na temat okaleczania i oszpecania kobiet. I właśnie przez to religia ma tu spore znaczenie.
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: Może, ale zdecydowanie nie odpowiada mi styl dyskusji, w którym wobec jednego argumentu nie odpowiada się na niego, tylko odpisuje się "no ale przecież" "no ale fakty są takie" "to na pewno by [...]". Mierzi mnie ten styl i dlatego pomimo mojego dużego zainteresowania polityką nigdy nie zdejmę jej z czarnej listy.
  • Odpowiedz
@Piter232: Dobrze, a więc skoro prosisz.

W islamie światopogląd i religia są ze sobą ściśle powiązane, więc właśnie dlatego, w dużej mierze, nie mieli oni problemu ze zrobieniem czegoś takiego.

Ja nie piszę nic o ataku terrorystycznym, piszę tylko, że religia miała wpływ, i warto byłoby o tym poinformować.
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: Zamiast Ci odpowiadać polecam po prostu obejrzeć ten filmik do końca. Jest poruszony i temat oblewania kwasem w krajach niemuzułmańskim (a Ci chrześcijanie/ateiści to barbarzyńcy... ) jak i o tym, że religia wpływu nie miała (bo i na co miała mieć?).
  • Odpowiedz
@Piter232: Machała coś ściemnia o tym oświadczeniu brytyjskiego MSZ. Nie ma tam info o tym, że to pierwszy tego typu atak, a o 75k turystów jest w ostatnim akapicie. Za to o ataku, zagrożeniu terrorystycznym, piratach i wzrastającej przestępczości jest prawie cały tekst.
  • Odpowiedz
@Piter232: Moze i Max czasem naciąga, ale to Machała ma kompleksy prowadząc swój parówkowy portal natemat.pl gdzie błędów, zarówno merytorycznych i ortograficznych, jest co niemiara.
  • Odpowiedz