Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kurczę czuję się jak bohater trudnych spraw. Rodzice chcą mnie pozwać o płacenie alimentów. Miesiąc temu wprowadziłem się od nich i wynajmuje sobie pokój na mieście.

Wcześniej prawie rok zaraz po ukończeniu szkoły mieszkałem z rodzicami i pracowałem. Najpierw chcieli bym płacił tylko za jedzenie ale dowiedzieli się że dużo odkładam i mam 5k na koncie. Więc kazali mi płacić czynsz 1000zł za pokój który dzielę z młodszym bratem plus oczywiście dokładnie do jedzenia.

Po jakimś pół roku uznali że to mało bo mój stan konta dalej rośnie więc wymyśli sobie remont mojego pokoju i łazienki za który ja miałem zapłacić a oni wszystko wybrali i zamówili ekipę remontową. Wszystkie formalności ogarneli w dzień w czesie gdy byłem w pracy, po przyjeździe dali mi rachunki na ponad 15k i powiedzieli że mam robić przelewy. Na szczęście wszędzie były podpisy ojca więc za nic nie płaciłem.

Wkurzyłem się i wyprowadziłem, pierwszy tydzień były telefony i płacz że musieli wszystko oddawać i odwoływać i co ze mnie za syn, kolejny że nie mają kasy bo te moje 1000zł to im budżet ratowało i było na spłatę samochodu. Dzwonili też do mojej pracy że oni chcą by moja wypłata szła na ich konto bo ja mam tylko 20lat. Wczaraj przyszło pismo z sądu o alimenty dla rodziców w trudnej sytuacji, z tym że cholerka oni dużo zarabiają tylko wydają jeszcze więcej.

Ponoć wybronie się z tego bez problemu ale k tak trzymajcie kciuki.

#zalesie #patologia #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2baec765ae7239fe3d465c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 100
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale kuriozalna sytuacja. Dobrze zrobiłeś, utemperowałeś im nosa. Nawet jesli wiedzieli jakie masz pieniądze nie maja prawa nimi dysponować. Ten remont nie był niezbędny do życia tak samo jak i ta szafa która sobie wymyślili. Jesli chcieli pomocy finansowej to trzeba usiąść i rozmawiać a nie narzucić swoje zdanie. Z moimi starymi jest podobnie dlatego trzymam się z daleka. Przed odejściem ostrzegalam, ze jak będą tak dalej postępować to na
@Kefir91: no dobra, nadal jest to miesiąc, nie 15 minut. Naprawdę, nie mnie oceniać, czy akurat ta historia jest zmyślona, ale jeśli nawet, myślę, że istnieje pierdylion podobnych, jak najbardziej prawdziwych.
@AnonimoweMirkoWyznania: Pozwać to sobie może każdy o wszystko. Nawet najbardziej kretyński pozew można złożyć. Np. o to, że nie podoba mi się kolor włosów sąsiadki spod 4 i żądam jej przesiedlenia.

Sąd oczywiście taki pozew od razu odrzuca i wrzuca do niszczarki. Rodzice nie są żadnymi zapchlonymi menelami, bo według opisu - pracują, mają swój majątek, raty na samochód (xD), żyją na całkiem dobrym poziomie tylko za dużo wydają i chcą
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja pierdziele, ale kontrast. Byłem teraz 1,5 tygodnia w domu rodzinnym i pomagałem rodzicom przy wymianie ogrodzenia. Przyjechałem dziś na parę dni do Krakowa i na odchodne mi wcisnęli 2500 PLN. Bardzo nie chciałem, bo w końcu to mój dom, w którym się wychowałem i nabijałem siniaki, ale niestety czasem się nie da nie wziąć, bo są uparci. Dodam, że nie żadni bogole, tylko emerytowani nauczyciele. Do tego mamunia od
ale debilne porownanie murzyn moze pracowac na siebie, jak ktos przykladowo powaznie zachorowal to normalne ze na rodzinie ciazy obowiazek pomocy, wedlug ciebie powinni umrzec z glodu tak?


@flumpy_bread przecież murzyn w tym przykładzie jest odpowiednikiem dziecka, a nie rodzica. On podał przykład, kiedy handlarz niewolników ma zacząć domagać się pieniędzy od niewolnika na starość. Z założeniem, że niewolnik pracował przez życie dla Janusza. Ale to dzięki handlarzowi mógł pracować dla Janusza!
@marcel_pijak moja babcia też tak robi, oczywiście nie z tak dużymi kwotami. Ale ona sama nie ma na co wydać tych pieniędzy i dalej oszczędza na wszystkim, na czym może, bo tak wychowana i nie zmienisz tego... A dla ciebie dużo nie może zrobić, ale może ci dać pieniądze, więc ucieszysz ją, jak weźmiesz.