Wpis z mikrobloga

Zmontowałem kolejny filmik - tym razem przedstawiam timelapsy sklejone ze zdjęć satelitarnych robionych na przestrzeni ponad 30 lat. W tym odcinku skupiam się na rozwoju jednych z największych lotnisk na ziemi. Zdecydowana większość pochodzi z Azji, co chyba nie dziwi biorąc pod uwagę olbrzymią populację tamtego rejonu oraz imponujący rozwój miast.

Poza nimi zamieściłem też chociażby felerny nowy port lotniczy Berlina. Ciekawe jakby prezentowała się ewentualna budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego... Myślicie, że zmieściliby się w timelapsie kręconym przez 30 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą, oprócz rozwoju samych lotnisk i okolicy, bardzo imponująco prezentuje się postępująca urbanizacja w wielu krajach, chociażby Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Chinach. W jednym z następnych odcinków planuję ukazać to w szczegółach, także zapraszam do subskrypcji lub/oraz śledzenia. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#ciekawostki #chwalesie #youtube #nauka #geografia #geopolityka #architektura #budownictwo #kartografia #kartografiaekstremalna #niemcy #dubaj #berlin #singapur #chiny #japonia #korea #usa #tajlandia #azja #europa #swiat #lotnictwo #lotnisko #samoloty
Surtur - Zmontowałem kolejny filmik - tym razem przedstawiam timelapsy sklejone ze zd...
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Surtur: świetna robota! Ileż na świecie wklada się pracy w rozwój. Kiedy oglądam takie rzeczy to smutno mi się robi jak widzę jak inne kraje uciekają nam i zostajemy w tyle.
Kiedy oglądam takie rzeczy to smutno mi się robi jak widzę jak inne kraje uciekają nam i zostajemy w tyle.


@ogladacz: A mi sie smutno robi jak slysze takie bzdury i wiem, ze ktos w nie wierzy :) Spojrz na rozwoj Polski od 1985 roku i nie powtarzaj frazesów tylko zacznij byc dumny.

Od 1985 kiedy naprawde nie mielismy nic, mamy np. setki kilometrów dróg szybkiego ruchu, obwodnice najwiekszych miast, stadiony
mamy porównywalny przyrost naturalny z Chinami


@trzydrzwiowypentaptyk: Nawet nie wiem po co piszesz takie glupoty. Wez sobie wpisz i sprawdz w Google.

Od lat 80 Polska urosła jedynie o 2.5mln mieszkancow. Chiny w tym czasie o 300mln (oficjalnie bo tajemnica poliszynela jest, ze przez ograniczenie do 1 dziecka sa tam miliony niezarejestrowanych ludzi i szacuje sie ze moze tam mieszkac nawet 2mld ludzi.

Jesli dla CIebie 2.5 mln vs. 300 mln
XDDDDDDD to się wyraża w innych miarach, nie w wartościach nominalnych


@trzydrzwiowypentaptyk: odpowiem tak samo: xDDDDD
Tak, przyrost naturalny wyraza sie w wartosciach nominalnych.

Podejrzewam, ze mylisz stope / wspolczynnik przyrostu naturalnego z przyrostem naturalnym. Inna kwestia, ze probujesz sie przyczepic, nie tylko nieudolnie ale i niepotrzebnie, bo nawet jesli mowilibysmy o wspolczynniku to mowimy o przepasci w wartosciach miedzy Polska i Chinami. Ale nie mówimy o wspolczynniku bo nie rozmawiamy