Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chcę w arcgisie zrobić mozaikę rastrową z rastrów w dwóch układach współrzędnych: ukł. 2000 strefa 6 i ukł. 2000 strefa 7. Niestety podczas dodawania rastrów do mozaiki wyskakuje taki błąd:

the footprint extent is completely outside the domain extent of the mosaic dataset's coordinate system


W czym jest rzecz? jaki układ współrzędnych powinna mieć mozaika? Wyczytałem, że układ współrzędnych mozaiki nie musi być taki sam jak układ współrzędny dodawanych zestawów rastrów ale układ współrzędnych mozaiki musi "zawierać" w sobie importowane układy współrzednych, cokolwiek to oznacza.

Edit:
Widzę teraz, że nawet przy próbie zmozaikowania rastrów z tego samego układu współrzędnych wyskakuje ten sam błąd. Problem nie leży więc chyba w próbie złącznia obu układów współrzędnych tylko w samych footprintach.

#arcgis #gis #geoinformatyka #geografia #geodezja
  • 5
@gobi12: mosaic dataset. Polecenie w arcgisie łączące rastry w kafelkach w jeden duży plik składający się z tych kafelków. W arcgisie (w mxd) mam ustawiony układ mapy 2000 strefa 7 ale nie ma to chyba znaczenia w przypadku tworzenia mozaiki.
@Adamvs: U mnie działa. :) Znaczy podejrzewam, że się wywala na tym, że wrzucasz rastry w dwóch różnych układach współrzędnych. Spróbuj przy create mosaic dataset ustawić układ 2000 strefa 6 i wrzucić do niego tylko te rastry, które są w tym układzie. Zobacz czy Ci zrobi z nich samych.
@gobi12: a u mnie nie. Już próbowałem. Moim zdaniem coś musi być w samych rastrach, w tych footprintach. Używałem wcześniej raster projection aby upewnić się, że każdy kafelek jest w odpowiednim układzie.