Wpis z mikrobloga

Probuje zmienic prace i czuje sie jakbym wrocil do gimnazjum:

-przygotowywanie sie do rozmow niczym na odpowiedz ustna z polaka, bo sam z siebie nie wymysle na poczekaniu "jaka mialem konfliktowa sytuacje w zespole i jak udalo mi sie ja rozwiazac", czy tez "opisac sytuacje gdy mialem inne zdanie od klienta ale mimo tego udalo mi sie go przekonac do swojej wizji" nie wspominajac o tym "jak pomoglem wspolpracownikowi mimo ze nie mialem z tego zadnej korzysci"

-robienie tescikow, w tym behawioralnych poruszajace podobne rzeczy co powyzej

Ehh tak mi sie nie chce wymyslac jakichs rzeczy z kapelusza. Czemu nie moge po prostu byc szczery i powiedziec ze nie mialem takich sytuacji, bo po prostu przychodzilem robilem swoje i tyle? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Oczywiscie szczerosc nie poplaca bo to bedzie uznane wg rekruterow jako brak odpowiedzi na pytanie.

Korpo nie dla przegrywa, dla normika to!!( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przegryw #praca ##!$%@? #zalesie
  • 7
@ChelseaDagger: eeeeeeeeee

1. Jak pomogłeś koledze z pracy to nie liczy się to, czy Ty miałeś coś z tego, a to czy firma miała coś z tego. Istnieje efekt synergii i w zasadzie wszystkie organizacje chcą by pracownicy mniej myśleli o swoim "ja" a o kontekście całej firmy. Ponadto za pracę otrzymujesz wynagrodzenie, więc pomoc koledze np. w trudnym przypadku jest jak najbardziej mile widziana i oczekiwana.

2. Sposób opisania i
@ChelseaDagger: przeczytałem te pytania umieszczone w cudzysłowiach i aż mną drgnęło z obrzydzenia. Tego typu rekrutacja to psychiczne gwałcenie kandydatów. Nic z nich nie wynika. A nie, przepraszam, wynika jedno - promuje się w ten sposób ludzi najbardziej wygadanych, elokwentnych i ekstrawertycznych, którzy z racji swojej natury z reguły słabiej sobie radzą np w pracach analitycznych, wymagających skupienia i pewnej dyscypliny.
Gdyby to była rozmowa na sprzedawcę to ok, ale błagam,
@Maly_Jasio @ChelseaDagger
Takie testy pomagają odsiać osoby które nie potrafią pracować w zespole lub są problematyczne. Jedna zła osoba potrafi popsuć pracę całego działu.

Z twojego opisu wynika jakbyś przychodził do pracy, pracował, a gdy ktoś prosił cię o pomoc to to go zbywałeś.
@adamwl: ja właśnie bardzo chętnie pomagam, ale te pytania są kompletnie z dupy, bo nie odfiltrowują problematycznych tylko tych bardziej zestresowanych. A nie o to chodzi. Każdy cham mógłby dać zadowalającą odpowiedź na takie pytania.
Każdy średnio inteligentny zrozumie jak należy odpowiedzieć, żeby się dostać, niezależnie od jego faktycznej późniejszej postawy. Gardzę takimi behawioralnymi pytaniami