Wpis z mikrobloga

Hej mirki, brał ktoś duloksetynę na depresję albo lęki? Pomogła cokolwiek, czy więcej problemów niż korzyści?
Pytam, bo zacząłem brać i na razie jest ciężko. Dzięki z góry za informacje.
#depresja
  • 6
@Voyak: biorę. pomaga. w podobnym stopniu co inne leki ssri/snri.

zacząłem brać

pozytywnych efektów raczej oczekuj po 3-5 tygodniach dopiero, wcześnie to ma głównie skutki uboczne. Z tego co pamiętam na początku to mi nasilało lęki zamiast zmniejszać.
@10129: no właśnie mam podobnie z tymi lękami, zwłaszcza rano jest masakra. Chociaż kminie czy to nie przez to, że może wcześniej brałem paroksetyne i mam objawy odstawienne.
@Voyak: dulo powinna mocno zmniejszyć objawy odstawienne (o ile bierzesz 60mg) po paro o ile całkiem nie wyeliminować, to też sri jest.
jak miałbym zgadywać to nasilony lęk jest od działania nor adrenergicznego, tego paro nie miała.

możesz do rodzinnego zagadać po coś przeciwlękowego albo psychiatry na te parę tygodni aż się nie rozkręci
@Voyak: Jak masz jeden z objawów jako Anhedonię to podniesie się ona do potęgi.. Biorę 1,5 roku i dopiero zaczęła w pełni działać po 3 miesiącach także cierpliwości. Brałem różne dawki od 30mg do 120mg im wieksza tym mniej lęków a bardziej zwarzywiała niż pobudzała do działania. Przynajmniej u mnie( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma jednak więcej zalet niż wad i ciągane dalej