Wpis z mikrobloga

@ghoulas: A tutaj też pełna zgoda. Tak jak mówię, nie wiem dlaczego bylem pewny, że chcieli 36 zeta za tą mizerię więc mea culpa.
Natomiast poczekam z opinią ostateczną dopóki nie pójdę, ale wpis grubasa mnie nie przekonał, a wręcz znięchęcił.
@Bagiezta88: Powiedz mi lepiej czemu ludzie uważają go za jakiegoś znawcę kuchni i bronią go jak lwica na FB jak tylko ktoś coś napisze nie po myśli wielkiego blogera.
Nasz potężny bloger skazany prawomocnym wyrokiem sądu znowu szaleje


@mroz3: Za co wyrok?
Jego recenzje do mnie nie trafiają, ale bardzo go lubię za listy otwieranych i zamykanych knajp wraz z lokalizacją.
Poza tym ma świetnego RSSa, jak na XXI wiek przystało.
@khurghan: Jeśli dobrze widzę, to frytki są posypane tartą truflą. To może trochę cenę podnosić. Co nie zmienia faktu, ze tatar z frytkami to jakaś kulinarna abominacja (°°
@R_P_R: Ile może taka trufla kosztować. Takie ceny się płaci za przystawki w restauracjach gdzie masz profesjonalny serwis. A nie knajpe z frytkami gdzie kelnerzy #!$%@?ą w krótkich spodenkach i t-shirtach xD
No i tatar z frytkami to tez xD
@posuck: Nie do końca. Polędwica z jelenia to jedno z najlepszych mięs na tatara. Niebezpieczne jest jedzenie mięsa z dzika ze względu na ryzyko zjedzenia kuresko niefajnego włośnia spiralnego. Jeśli w restauracji nie pozyskują mięsa z trafionych w kolizjach dzików tylko kupują legalnie odstrzelone i przebadane to nie ma się czego bać. Ale i tak tatara z dzika się nie robi, tak samo jak nie robi się go z wieprzowiny. Nie