Wpis z mikrobloga

Mamy problem z usypianiem 8 miesięcznej córki. Od momentu kiedy zaczęła raczkować (trzy tyg temu) położenie jej spac to koszmar. Potrafi nie spac od 12 do 22. Widać ze jest skrajnie zmęczona ale położona do łóżka wierci się i wyje. Kiedyś zasypiała będąc kołysana na rękach, teraz się wyrywa. Bez smoczka nie zaśnie, a przy próbie jego włożenia od razu go wyrzuca... Chusta, śpiewanie, kołysanie, czytanie książek... nic nie daje. Jesteśmy już wykończeni... Ktoś z was miał podobna sytuacje? Jakieś rady? #rodzice #dzieci
  • 39
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Neko-chan51: lepiej nie miej dzieci. Przecież takie maleństwo placzem cię woła, boi się być samo. To nie jest pies co go możesz zostawić na piętrze i niech szczeka... Dziecko po jakimś czasie przestanie płakać, owszem z wycieńczenia. Myśląc że mama go nie kocha i jest samo na świecie. No super wychowanie.
  • Odpowiedz
lepiej nie miej dzieci. Przecież takie maleństwo placzem cię woła, boi się być samo. To nie jest pies co go możesz zostawić na piętrze i niech szczeka... Dziecko po jakimś czasie przestanie płakać, owszem z wycieńczenia. Myśląc że mama go nie kocha i jest samo na świecie. No super wychowanie.


@Ishvarta: wlasnie ze to jest tak jak z psem; szczekanie tez wykancza i powoduje skrzywienie u psa.
zostawianie dziecka jest bez
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: Próbowaliśmy ze swiatlem różnych wariantów, mamy lampkę która ma trzy tryby z oddcieniami. Próbowaliśmy tez zaciemniać maksymalnie. Nic to nie daje niestety.@ElenaGilbert: to na pewno nie jest kwestia bólu. To bardzo wesołe dziecko, które nie śmieje się tylko jak przychodzi czas na sen.
  • Odpowiedz
@konto_do_rozdajo: Nie wiem czy taka depresja niemowlaka rzutuje na jego dalsze życie. Mały człowiek zaczyna coś pamiętać ze swojego życia dopiero ok 2 - 3 r.ż.
@Ishvarta: Będę miała purchlaki, póki co każdy w tym kraju może je mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°). Moim zdaniem, jeśli wszystko zostało zrobione przy nim, to tylko manipuluje tobą używając do tego płaczu i tyle.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Neko-chan51: Pamiętać może i nie będzie, ale zmiany w budowie mózgu i rozwalona gospodarka hormonalna zostaną. Masz to opisane i podparte badaniami w drugim linku. Traumy nie trzeba pamiętać, żeby odczuwać jej efekty przez całe życie.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Nie jestem. Te słowo zapożyczyłam od youtuberki simowej i te słowo nie jest obraźliwe co chciałabym zaznaczyć, po prostu mi się podoba. Tak samo jak niektórzy tutaj na wykopie piszą "kaszojady" gdy odnoszą się nawet o swoich dzieciach. Słowo "kaszojady" ja także poznałam tutaj na wykopie.
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: jeśli ktos o swoich dzieciach pisze kaszojad, purchlak lub gówniak, to nie ma do nich za grosz szacunku.

Zostało ci wyjaśnione dlaczego nie wypłakuje się dzieci. Każdy rodzic, któremu zależy na maluchau zareaguje szybko na jego płacz. Mały człowiek jest bardziej skomplikowany niż sim z gry.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: z gówniakiem się zgodzę ale z resztą nie. Ja dzieci nie mam i póki co będę tych słów używać.

Czy ja wypłakiwanie porównałam do simów? NIE, nadmieniłam tylko, iż youtuberka simowa tak na nich mówi, nie wiem jakim cudem zrozumiałaś to w inny sposób xD
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: stwierdziłaś, że skoro przy dziecku wszystko jest zrobione, to można ignorować jego płacz ze słuchawkami na uszach. Tak jak mozna zignorować simsa po wrzuceniu do basenu i usunięciu drabinki.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: Ja nawet nie miałam tego na myśli i nic nie pisałam o simsach tylko wspomniałam o simtuberce, która używa w sposób nie obraźliwy słowa "purchlaczek", więc nie wmawiaj czegoś czego nie napisałam. W internecie znalazłaś to o drabinkach i stwierdziłaś, że to porównasz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Neko-chan51: dziecko które nie ogarnia jeszcze że nie jest jedną istotą z mamą, nie wie że istnieje i za bardzo nie kuma jak użyć kończyn jest na tyle inteligentne że potrafi manipulować rodzicem psychicznie. Tak jasne, a w tej bajce były smoki?
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89 piąteczka, każde nowe skille wiążą się z pogorszeniem snu, przechodzi po jakimś czasie ale zaraz zdobywa nowe umiejętności i jest to samo xD młoda śpi z nami więc jedyne wyjście jakie znalazłam to położyć się obok i czekać aż się wybiega/wspina/krzyczy w końcu przychodzi ten moment kiedy się wtula i idzie spać ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Nie wiem czy taka depresja niemowlaka rzutuje na jego dalsze życie. Mały człowiek zaczyna coś pamiętać ze swojego życia dopiero ok 2 - 3 r.ż.


@Neko-chan51: @konto_do_rozdajo: były kiedyś badania, które pokazały, że dzieci może nie pamiętają, ale ma to wpływ na ich życie. Badania dotyczyły drastycznych wydarzeń w życiu maluchów np ojciec jednego zabił matkę na oczach dziecka i zawinął w dywan.
Dziecko jako dorosły zmagało się z depresją
  • Odpowiedz