Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 30 lipiec 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

ODDAWANIE

... znalazł coś cenniejszego niż złoto... Zauważy wkrótce, że zasoby są nieograniczone. Największe korzyści odniesie wówczas, gdy będzie eksploatował owo złoże przez całe życie, rozdając swój ,,urobek" innym, potrzebującym ludziom.

ANONIMOWI ALKOHOLICY, STR. 113

W moim rozumieniu, Tradycja Siódma oznacza znacznie więcej niż tylko dawanie pieniędzy na kawę. Oznacza, że ja - sam w sobie - zostaję zaakceptowany poprzez przynależność do grupy. Po raz pierwszy mogę być odpowiedzialny, ponieważ mam wybór. Angażując się w ,,działalność' AA, mogę nauczyć się zasad rozwiązywania problemów w moim codziennym życiu. Będąc samodzielny finansowo, mogę oddać Wspólnocie to, co mi dała! Jeśli to zrobię, to nie tylko sobie zapewnię trzeźwość, ale wykupię też ubezpieczenie, gwarantujące, że AA będzie też istniało dla moich wnuków.
30 LIPCA

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko

Tematy przewodnie na lipiec:
Krok siódmy - Zwróciliśmy się do Niego w pokorze, aby usunął nasze braki.
Tradycja siódma - Każda grupa AA powinna być całkowicie samowystarczalna i nie przyjmować dotacji z zewnątrz.

Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń na temat dzisiejszej refleksji.
  • 1
@programista_1k: Dla mnie do tego oddawania zdecydowanie można zaliczyć dzielenie się swoim życiem z innymi. Gdy uczęszczam na spotkania AA słucham ludzi, którzy są bardziej "doświadczeni" w trzeźwości ode mnie i kiedy opowiadają o swoich przeżyciach, myślach i uczuciach mogę z tego wiele wyciągnąć by stawać się lepszą wersją samego siebie.

Tak samo ja - mimo, że mam niewielki staż niepicia - staram się wypowiadać na temat swoich przeżyć, lęków, ale