Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki
Potrzebna pomoc #csiwykop
26.07 we #wroclaw tuż po drugiej w nocy mieszkańcy kilku osiedli (głównie Grabiszyn Grabiszynek i Oporów) usłyszeli huk. Ja go nie słyszałem, ale moja dziewczyna już tak, obudził ją. Od 3 dni na mojej geriatycznej zazwyczaj grupie osiedlowej trwają wzmożone dyskusje o źródło hałasu. W mediach nie ma żadnych wzmianek. Nic. Inne grupy wrocławskie też debatują.
Proponowane opcje to jak na razie zjawisko astronomiczne, pogodowe, wybuch bomby z II w.ś. w pobliskiej rzece. Ale pewności brak i oficjalnych danych brak pomimo zapytań do redakcji.

Co to mogło być? Plus Mirki z #flightradar24 - zastanawiam się czy to nie był samolot, jakiś wojskowy np. Istnieje możliwość potwierdzenia tej hipotezy?
Pobierz SoundsGoodMan - Mircy i Mirabelki
Potrzebna pomoc #csiwykop
26.07 we #wroclaw tuż p...
źródło: comment_1596051076CubLL4XA9CBrLmyfVkGcMh.jpg
  • 63
@SoundsGoodMan @r__k tez sie obudzilem, huk byl konkretny. Wlasnie sie zastanawialem nad jakims f16, ze dal w #!$%@?. Zeby bylo to slychac na muchoborze, grabiszynku, borku, gajowickiej to musialo to byc albo 500kg trotylu w rzece (xd) albo ponad budynkami zeby sie dzwiek rozniosl. Moja rozowa mowi, ze chwile przed hukiem slyszala jakby pikujacego messerschmitta.
@SoundsGoodMan: mina bomba transporter broń XD teraz na pewno jestem na jakiejś liście xD

a tak poważnie - u mnie to samo było, tylko jak było cieplej - ok. godziny 23:30 i ok. godziny 1:30 - 2:30 w nocy by huk jakby ktoś bombę detonował/strzelił z armaty (zdecydowanie zbyt głośne na broń palną)

finalnie okaże się pewnie że to armatki przeciwgradowe, albo coś co instalują od południa na północ wskroś przez